В Ужгородському пологовому будинку спалах інфекції: хворі 7 немовлят

У пологовому будинку не вистачає деззасобів для дезінфекції та стерилізації.

Акушер-гінеколог Ужгородського міського перинатального центру Анатолій Куцина стверджує, що в закладі спалах внутрішньолікарняної інфекції, хворі вже 7 немовлят.

За словами лікаря, в пологовому будинку у сімох малюків діагностували такі небезпечні для новонароджених хвороби як діарею (пронос), омфаліт (запалення пупочної рани) та везикулопустульоз (висипка на шкірі новонародженого). 6 випадків цих інфекційних захворювань зафіксовані в І пологовому відділенні УМПЦ, один випадок — у ІІ-му. Визначення «спалах» інфекції, за нормативними документами, починається з трьох випадків захворювання, відзначив лікар.

Причиною виникнення спалаху, за словами лікаря, є, швидше за все, недостатнє забезпечення закладу мийними, дезінфекційними та засобами стерилізації.

Раніше, 6 травня 2009 року під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі лікарі Ужгородського міського перинатального центру повідомили про те, що деззасобів у пологовому будинку залишилося всього на три дні і їх ніхто не закуповує. Головний лікар міського пологового будинку Володимир Симулик визнав, що міський бюджет не має коштів для закупівлі деззасобів.

«Згідно з нормативними документами, про спалах внутрішньолікарняної інфекції (ВЛІ) керівники пологового будинку повинні були негайно повідомити органи охорони здоров’я та територіальну санітарно-епідеміологічну службу, відтак — наказом територіального органу охорони здоров’я відділення, де виник спалах ВЛІ, за епідемічними показаннями негайно закрити. А ще слід було б одразу створити протиепідемічну комісію, яка б склала план заходів з проведення розслідування та ліквідації спалаху ВЛІ. Нічого подібного так і не зроблено, попри те, що випадки виникнення інфекцій почалися ще з 18 травня», - прокоментував акушер-гінеколог.

Куцина також повідомив, що чотирьох хворих діток уже виписали з пологового будинку попри те, що вони ще не повністю одужали. Виписують дітей тому, за словами лікаря, що в УМПЦ наразі працює комісія Закарпатського обласного управління охорони здоров’я, яка перевіряє діяльність закладу та його керівництво.

Наразі за словами Куцини, в ІІ-му пологовому відділенні проводиться екстрене промивання усіх палат. «Це свідчить виключно про некомпетентність керівництва закладу, оскільки проводять дезінфекцію не того відділення, в котрому зафіксований спалах, а іншого», — уточнив лікар.

Він також повідомив, що підтвердження фактів спалаху інфекції серед немовлят можна знайти в історіях розвитку новонароджених, і про це відомо переважній більшості лікарів Ужгородського міського перинатального центру.

Водночас, головний лікар Ужгородського міського перинатального центру Симулик назвав інформацію про спалах ВЛІ ”звичайною дезою”.

«Ніякого спалаху внутрішньолікарняної інфекції в УМПЦ немає. Це чергова дезінформація, яку запустили проти мене недоброзичливці», - сказав Симулик.
З його слів, наразі в пологовому будинку триває планова дезінфекція, і цей факт хочуть використати як прибирання після спалаху інфекції.

В Управлінні охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації повідомили, що управління закінчує перевірку діяльності УМПЦ, про результати перевірки обіцяють повідомити пізніше.

Читайте також:

В США зафіксовано четверту смерть людини від нового грипу

Півжиття в комі - через лікарську помилку

У Болівії відомий дизайнер залікувала подругу сечею до смерті

У Мексиці від грипу свиней померло 68 осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: