В'ячеслав Кириленко: "За Україну!" проти всіх в парламенті

Лідер громадського руху "За Україну!" дав інтерв’ю ТСН.

04
Сьогодні парламентська група "За Україну!" стала громадським рухом. На установчих зборах її лідером було обрано В'ячеслава Кириленка. Він розповів ТСН про мету руху.

- Навіщо було створено громадський рух? Для чого це, де гарантія, що це не популізм?

- Це для того, щоб люди, які хочуть, щоб їх почув парламент, мали можливість це зробити, а не билися, як горох об стінку, об численні політичні партії, сили і клани, які працюють на себе, а не на людей. Тому необхідний громадський рух.

- Що заважає вам спілкуватися з людьми напряму без цього громадського руху? Адже представники народу і так в парламенті.

- Спілкуватися-то можна, але треба, щоб народ міг не тільки говорити, але й реалізувати свою ідею. Ясно, що ми і так боролися і будемо боротися як депутатська група "За Україну!". Але ж люди повинні мати можливість довести свої ідеї через людей, які в парламенті. Для цього повинен бути зворотній зв'язок, горизонтальний зв'язок. І взагалі, треба, щоб не ми керували процесом, а люди, громадське суспільство керувало парламентом. Оскільки зараз ця позиція є не зручною і не модною, ми вирішили створювати цей рух наперекір всім.

- Де гарантія, що це щось змінить? Всі цінності, які викладені у вас в маніфесті, є у багатьох, у тому числі, і в Нашої України.

- Гарантія – тільки наша активність і впевненість людей у тому, що вони роблять правильну справу.

- Ви говорите, що це не буде партія, а тільки громадський рух?

- Це громадський рух, оскільки це поняття є ширшbим, ніж політика і політична партія.

- Тобто це не буде платформа для виборів?

- Платформа для виборів - це ідеї і погляди. Я не скажу, що в нас їх немає, навпаки – ми на ідеях і поглядах об’єднуємося. Що буде далі - подивимося. Але зараз головне, щоб люди отримали свій рупор в парламенті, а не рупор вождів, які  зійшлися в клинчі за президентську булаву.

- Ви зараз так говорите, начебто ви не в парламенті, і ви не влада.

- Так, ми влада. Навіть опозиція - це влада. Але є різні люди, що займаються в парламенті різними справами. Є такі, що на роботу не ходять, є такі, що ходять, щоб славословити свого вождя. А є такі, які ходять, щоб реалізувати ініціативу, про яку кажуть виборці. 18 чоловік в групі "За Україну!" - це якраз оті люди, які будуть працювати для комунікації і суспільства.

- Ви кажете, що влада втратила шанс на модернізацію, системні реформи, після подій помаранчевої революції. Що вам заважало це раніше робити?

- Мені нічого, я це робив і раніше. І тому вважаю, що це також моральна підстава для мене гуртувати людей навколо наших ідей і платформ, для того, щоб діяти і далі в інтересах громадян, а не в інтересах кланів, вождів, чи якихось закостенілих догм.

- Раніше було "За Україну! За Ющенка!". Зараз залишилося тільки "За Україну!". Чи підтримує цей рух президент?

- Ні, це новий рух. Не можна сказати, що щось відпало, щось лишилося. Це новий громадський рух, який тільки-но постав.

- Звідки у вас гроші на цей рух? Установчі збори транслювалися сьогодні в прямому ефірі. За прямий ефір треба платити.

- Звичайно, тому ми готувалися до цього, і ті старі заощадження, які були, ми використали. Це з внесків тих людей, які підтримують такого роду платформу, але це не олігархи, не крупні промисловці. Це звичайні люди, які розуміють, що треба підтримувати ту силу, яка буде прямо говорити, незручні речі, не дивлячись на те, що домінують зараз зовсім інші погляди. Ми ж проти всіх в парламенті виступаємо, а це дуже не зручно і Партії регіонів, і Блоку Тимошенко.

Докладніше дивіться на відео ТСН.
 

Читайте також:

В`ячеслава Кириленка обрали лідером руху "За Україну!"

Депутати виписали собі майже 600 мільйонів

Януковичу соромно ходити до парламенту

ВідеоІнтерв'ю В'ячеслава Кириленка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: