Перейти до змісту
В якій країні освіта найкраща і де опинилася Україна: рейтинг знань школярів світу

Українські школяри мають проблеми з математикою.

Цьогоріч Україна вперше взяла участь у дослідженні PISA, авторитетному міжнародному рейтингу якості шкільних систем.

З’ясувалося, що українська освіта є "дуже посередньою" і йде на рівні з турецькою, а школярі мають відчутні проблеми з математикою.

ТСН.ua зібрав рейтинг в інфографіці. Україна посіла в ньому 39 місце. На першій сходинці опинився Китай. На пострадянському просторі найякіснішою освітою може похизуватися Естонія - вона розмістилася у рейтингу на п'ятому місці.

Рейтинг якості освіти PISA, інфографіка
ТСН.ua

PISA оцінює три види грамотності 15-літніх підлітків: читацьку, математичну і природничо-наукову.

Згідно з дослідженням, базового рівня читацької грамотності не досягли 25,9% українських підлітків, природничо-наукової – 26,4%, математичної – 36%.

Посередній рівень української шкільної освіти свідчить про гостру необхідність її реформування та продовження програми "Нова українська школа", вважає міністерка освіти Ганна Новосад. Наступний, 2020 рік, в Україні буде оголошено Роком математики.

Відео Криза шкільної освіти: в Україні бракує учителів хімії, фізики, математики й англійської мови

Нестача вчителів – це загальноукраїнська проблема. Студенти неохоче вступають до вишів на вчителя, а вже випускники освітніх закладів не хочуть їхати на практику до віддалених районів. Щороку з педагогічних вишів випускається близько 20 тисяч студентів. Якщо бодай для кількох тисяч із них школа стане привабливим місцем роботи, у Міносвіти кажуть: брак учителів можна буде покрити.  

Криза шкільної освіти: в Україні бракує учителів хімії, фізики, математики й англійської мови

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин