Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В'ятрович пропонує перенести вихідний з 9 на 8 травня

В'ятрович пропонує перенести вихідний з 9 на 8 травня

В Україні має залишитися два свята, вважає він.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що варто перенести вихідний день із 9 травня на 8 травня, повідомляє Укрінформ.

З його слів, в Україні має залишитися два свята: 8 травня – День пам'яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом. "Я вважаю важливим, щоб статус вихідного дня був перенесений саме на 8 травня, для того щоб ми поступово відмовилися від радянських традицій відзначення завершення Другої світової війни. Ми прекрасно розуміємо, що ці радянські традиції сьогодні використовує Росія для дестабілізації ситуації в країні", - сказав В’ятрович.

Він каже, що 9 травня стало підставою для політичних провокацій і маніпуляцій, які не мають нічого спільного з вшануванням пам'яті загиблих і живих учасників війни. "Жодної якоїсь зневаги до живих ветеранів війни не буде в тому, що буде перенесено цей вихідний день", - переконаний голова Інституту національної пам'яті. Крім того, військові паради мають відбуватися лише в один день  - День Незалежності України.

Нагадаємо, День пам’яті та примирення відзначають в Україні у середу, 8 травня. 74 роки тому був підписаний акт капітуляції нацистської Німеччини. Традиція вшановувати ветеранів 8 травня з`явилася у нас 2015 року, коли в Україні офіційно запровадили День пам`яті та примирення. Адже саме ця дата - загальноєвропейський день перемоги над нацистською Німеччиною. А 9 травня – це данина історичній пам`яті, і цей день залишається в Україні вихідним.

Відео В Україні уп’яте офіційно відзначають День пам’яті та примирення

74 роки тому 8 травня був підписаний акт капітуляції нацистської Німеччини. У цей день вшановують пам’ять загиблих у багатьох країнах світу і вже уп’яте офіційно в Україні. У містах відбудуться церемонії покладання квітів, урочисті заходи. У Європі сьогодні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  

В Україні уп’яте офіційно відзначають День пам’яті та примирення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції