В'язень Дніпропетровської зони: лікують так, що опариші з ран вилазять

Дата публікації
Перегляди
6512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В'язень Дніпропетровської зони: лікують так, що опариші з ран вилазять

Екс-в'язні подивилися на Качанівську колонію та розповіли, що відбувається насправді / Фото: youtube

Екс-ув'язнені у відповідь на відео "райської" Качанівської колонії розповіли, як лікують на зонах.

Колишні в'язні Качанівської колонії назвали показухою відео про шикарні умови виправного закладу, яке у вівтрок, 27 березня, оприлюднила пенітенціарна служба.

Екс-ув'язнені розповіли ТСН свої історії лікування.

На відеокадри тренажерного залу, сучасного медичного обладнання та запевнення медиків, що лікують всіх і все, колишній в'язень Едуард Синяговський лише сказав, що треба дійсно помирати, щоб у санчастину потрапити.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО: Тюремники показали тренажери і хула-хупи у колонії Тимошенко

Синяговський просидів за ґратами більше 18 років та знає, що підчепити болячку на зоні просто. А вилікуватися – наче зіграти в російську рулетку. До медичної допомоги можна просто не дожити.

"Черговий офіцер поки відкриє камеру, приведе працівника санчастини, буває що людина вмирає", - розповів екс-в'язень.

Засуджений, який відбуває покарання на одній із зон Дніпропетровщини, попросив не називати свого імені, бо битимуть, та розповів телефоном таке: "Аж черв'яки вилазили з ран, опариши. Якщо ти не маєш можливості лікуватись, то тебе ніхто не лікує".

Медична допомога в колонії – це у кращому разі ліжко в медчастині. Ліків у місцях позбавлення волі майже немає, запевняє колишній зек, а тепер правозахисник Богдан Хмельницький.

Читайте: Для лікування Тимошенко в колонію привезли диван, ширму і кардіограф

За офіційною статистикою, в Україні за ґратами сидять 7 тисяч ВІЛ-інфікованих та 5 тисяч хворих на туберкульоз. Ці найтяжчі хвороби під контролем.

"Якщо у людини підозра на туберкульоз, він обов'язково поміщається в ізолятор, він відразу ж ізолюється від основної маси заарештованих, і небезпека зараження мінімальна", - запевнив керівник управління охорони здоровя Державної пенітенціарної служби Євген Поляков.

У Генпрокуратурі такий оптимізм вирішили перевірити і знайшли сотні випадків порушень. Зокрема, затриманих лікують простроченими ліками або взагалі не лікують.

"Розповсюджені випадки, коли хворих на туберкульоз установи пенітенціарної служби не доправляють до спецлікарень а залишають разом з іншими затриманими", - повідомив керівник головного управління Генпрокуратури Вадим Горон.

Втім, Качанівська колонія ламає стереотипи про медичну допомогу в місцях позбавлення волі. Принаймні, на відео.

Відео з медичної частини Качанівської колонії

Відео з медичної частини Качанівської колонії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація