У ЄС дозволили польоти над Кримом, але з українськими авіадиспетчерами - ЗМІ

Такі рекомендації дало європейське агентство з авіаційної безпеки.

У середу, 17 лютого, європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) заявило, що авіаперевізники можуть відновити польоти над Кримом.

Як пише РБК, посилаючись на The Wall Street Journal, в авіаційному агентстві дійшли висновку, що ризики, пов'язані з переходом Криму під "російську юрисдикцію", для авіакомпаній знизилися.

Повідомляється, що досі EASA рекомендувала не літати над Кримом. Причиною називалася юридична невизначеність у статусі Сімферопольського району. Оскільки ЄС визнає Крим частиною України, то саме Київ відповідає за повітряний простір над півостровом. При цьому на ділі в Сімферополі працюють диспетчери, які підпорядковуються авіаційним властям Росії.

Тепер агентство дозволило використовувати європейським авіаперевізникам два маршрути в межах Сімферопольського району. При цьому координувати і контролювати польоти зарубіжних компаній повинні авіадиспетчерські служби України.

Газета вважає рішення EASA політичною перемогою України, вказуючи на той факт, що країна зможе отримувати гроші за обслуговування іноземних літаків над територією Криму.

Нагадаємо, що Кабіне міністрів України вирішив заборонити польоти в Україну російських авіакомпаній. Зокрема, заборона стосується компаній "Аерофлот" і "Трансаеро" відповідне рішення прийнято 25 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: