Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В ЄС пообіцяли зберегти транзит газу через Україну після запуску "Північного потоку-2"

Раніше канцлер Німеччини заявляла, що без вирішення питання з Україною проект газопроводу неможливий.

Німеччина та Європейська комісія обіцяють зберегти транзит газу через Україну до країн ЄС після введення в експлуатацію "Північного потоку-2".

Про це повідомили міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмаєр та віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович, передає "Укрінформ".

"Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет - зробити так, щоб і надалі транзит було збережено", - сказав Шефчович.

Він додав, що Єврокомісія підтримує канцлера Німеччини Ангелу Меркель, яка, своєю чергою, наголошувала на неможливості реалізації "ПІвнічного потоку-2" без вирішення питання про транзит через Україну.

Німецький міністр Альтмаєр наголосив, що проект газового проводу є дуже політизованим, тому варто його розглядати з усіх боків. За його словами, Німеччина всіляко сприяла тому, аби Україна була забезпечена блакитним паливом.

"Наша мета – щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить зокрема безпечне і достатнє енергозабезпечення", - сказав він.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", має намір почати будівництво газопроводу "Північний потік-2" 2018 року і завершити його до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна становити 1220 кілометрів, він з'єднуватиме російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд в обхід України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції