В ЄС пояснили, за яких умов відкриють кордони для українців

В ЄС пояснили, за яких умов відкриють кордони для українців

Фото: УНІАН

Умови стосуються країн, що не входять до ЄС.

Європейська комісія назвала критерії, за якими від 1 липня почнуть відкривати зовнішні кордони для третіх країн. Зокрема це стосується і України. 

Про це йдеться у рекомендації, оприлюдненій на сайті Єврокомісії.  

Відкриття кордонів має здійснюватися за принципом взаємності. Третя країна повинна також скасувати обмеження, щоб мати такі ж умови на в'їзд в зону ЄС.

"Громадяни ЄС і громадяни асоційованих держав Шенгенської угоди, а також громадяни третіх країн, які законно проживають в Європейському Союзі, а також члени їхніх сімей повинні бути звільнені від обмеження на поїздки, незалежно від того, повертаються вони додому чи ні", - йдеться у заяві

Спочатку обмеження на поїздки знімуть з країн з аналогічною або кращою епідемічною ситуацією, ніж в середньому по ЄС.

Головні критерії при цьому:

  • число нових інфікованих на 100 тис. населення;
  • динаміка зростання нових випадків;
  • загальна реакція країни на COVID-19 з урахуванням таких аспектів, як тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування, лікування та звітність.

ЄС відкриє кордони лише для тих країн, які дотримуватимуться фізичного дистанціювання, протягом всієї подорожі, від місця відправлення до місця призначення, зокрема, під час будь-якого можливого транзиту через райони підвищеного ризику.

Першими країнами, для яких ЄС почне відкривати кордони від 1 липня, стануть країни Західних Балкан - Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія.

Нагадаємо, деякі країни вже почали відкривати кордони всередині ЄС. Польща від 13 червня відкриває кордони з країнами Євросоюзу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація