В Європі почалися перебої з газом

Деякі члени Євросоюзу заявили про зменшення обсягу російського газу, який надходить до них через Україну. У ЄС відреагували на це вимогою відновити постачання в повному обсязі.


Євросоюз вимагає "негайно відновити" поставки газу країнам-членам ЄС. Ця вимога прозвучала після того, як ряд членів Євросоюзу заявив про скорочення об'ємів імпорту російського газу через Україну.

"Європейський Союз закликає терміново вирішити комерційну суперечку навколо поставок газу з Російської Федерації в Україну і негайно відновити поставки газу членам ЄС в повному об'ємі", - сказано в заяві, зробленій в Чехії, яка з 1 січня головує в Євросоюзі.

Крім того, ЄС закликав дотримувати всіх зобов'язань в галузі поставок енергоносіїв. "Відносини між ЄС і його сусідами в області енергетики повинні ґрунтуватися на достовірності і передбаченості. Існуючі зобов'язання із забезпечення (країн-членів ЄС) газом і його транспортування повинні дотримуватися за будь-яких обставин", - йдеться в заяві.

Раніше Румунія заявила, що обсяг постачань російського газу до Румунії через територію України несподівано впав на 30-40%. Як повідомили представники румунського оператора газопроводів Transgaz, з вечора 2 січня обсяг знизився із звичних 10 млн. куб. м до приблизно 7 млн. куб. м. Вони також відзначили, що пов'язують зниження постачань з "газовим конфліктом" між Росією і Україною.

Подібну заяву зробила і Польща. Представники газового оператора Gaz System і польської нафтогазової компанії Pgnig заявили, що обсяг газу зменшився на 6%. Вони відзначили, що нестача газу компенсується завдяки постачанням з Росії через Білорусь.

Водночас заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв повідомив, що "Газпром" більше не може покладатися на Україну як на транзитний шлях для постачань газу до Європи і мусить знайти альтернативні канали. Водночас Мєдвєдєв відкинув припущення, що його компанія навмисно йде на конфлікт з офіційним Києвом. За його словами, "Газпром" готовий вирішити ситуацію негайно, проте "немає жодної людини, з якою можна вести переговори".

Нагадаємо, з 1 січня "Газпром" припинив постачання газу в Україну, оскільки сторони не підписали угоду на новий рік. Ющенко заявляв, що прийнятною є ціна газу в межах 204-210 дол. за 1 тис. куб. м. У "Газпромі" кажу, що час перейти на ринкові ціни і пропонують платити 418 дол. за 1 тис. куб. м.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: