В Європі сподіваються, що Янукович поведе Україну в ЄС

У Європарламенті вірять, що Янукович має намір зміцнити проєвропейські прагматичні амбіції Києва, а ЄС, в свою чергу, відкриє двері для України.

Після президентських виборів ЄС має сказати, що "двері для України відкриті".

Так вважає голова спостережної місії від Європейського парламенту, який також очолює парламентську делегацію по зв'язках з Україною, Павло Коваль.

Про це він заявив під час прес-конференції в Страсбурзі, говорячи про зовнішню політику, яку буде проводити Віктор Янукович. Коваль висловив думку, що "його політика буде збалансованою".

"Він хотів би поліпшити відносини з Росією, але я впевнений, що він має намір зміцнити проєвропейські прагматичні амбіції. Я також думаю, що зараз м'яч на стороні ЄС. Ми повинні сказати, що двері в ЄС для України відкрито", - сказав європарламентарій.

Він також відзначив той факт, що передвиборна кампанія Януковича містила положення щодо європейської інтеграції.

"У мене було багато можливостей говорити з ним, слухати його, коли він був прем'єр-міністром, - сказав Коваль про Януковича. - А це було більше, ніж один раз. Що ми можемо сказати, ґрунтуючись на цьому? Ми можемо сказати, що для Януковича важливо співробітництво між ЄС і Україною. Ми також повинні підкреслити, що підтримка європейської інтеграції дуже висока серед українського населення".

Він назвав дуже важливим уроком той факт, що Україна змінює сили, користуючись голосуванням. "Одного разу, використовуючи голосування, українці виберуть того, хто не захоче рухатися до ЄС. Якщо ми не будемо сприймати українців серйозно, знайдуться політики, які скажуть - давайте залишимо Європу і підемо іншим шляхом", - сказав Коваль.

У зв'язку з цим він також вважає, що сигнал з боку ЄС було б додатковою причиною для України щодо проведення реформ, особливо в контексті імплементації угоди про асоціацію, яка, як він сподівається, буде підписана в найближчому майбутньому.

24 лютого в Європейському парламенті відбудеться семінар на тему співпраці України з ЄС. "Україна сьогодні потребує важливі сигнали. Перше - підтримка в переговорах щодо угоди про асоціацію, другий - сильне послання щодо віз", - додав він

Нагадаємо, що президенти двох країн-членів ЄС, Латвії та Естонії, вже привітали Віктора Януковича з перемогою на виборах президента України.

Читайте також:

Майбутній першій леді Людмилі Янукович порадили не одягати вишиванок

Президент Латвії і прем'єр Туреччини привітали Януковича

Янукович: новий уряд буде негайно брати кредити за кордоном
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: