В Європі задоволені протоколом і чекають газу

В Європі вітають підписання протоколу про транзит газу і сподіваються на швидке відновлення постачання палива.


Підписання Росією і Україною протоколу про створення контрольного механізму за транзитом російського газу до Європи через територію України дозволяє міжнародній місії з моніторингу якнайшвидше почати роботу, заявив єврокомісар з енергетиці Андріс Пібалгс.

"Тепер, коли компетенції узгоджені, моніторингові групи приступлять до роботи якнайскоріше. Сподіватимемося, що незабаром вони почнуть моніторити поставки газу європейським громадянам, які його так потребують", - сказав єврокомісар.

Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, зі свого боку, привітав підписання протоколу, що дозволяє відновити поставки російського газу до Європи. "Я щиро вітаю документ, якій встановлює межі компетенції моніторингової місії, якій був підписаний Росією, Україною та Єврокомісією. Це мало б зараз дати можливість відновити постачання газу з Росії до ЄС", - заявив Баррозу.

У "Газпром" заявили, що поки не одержали навіть копії. "У "Газпромі" не одержали поки навіть факсимільної копії документа, підписаного вночі в Києві. Ми виходимо з того, що "Порядок моніторингу..." повинен бути підписаний саме в тому вигляді, в якому його підписала російська сторона і парафувала Чехія", - заявили в управлінні "Газпрому".

Україна сьогодні неділю підписала протокол про створення контрольного механізму за транзитом, без якого російська сторона відмовлялася відновлювати поставки газу через українську територію.

Російська сторона підписала цей документ у суботу. Путін заявив, що Москва готова відновити поставки газу до Європи через Україну відразу після того, як до роботи в РФ і Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: