В Європі заявили, що РФ і Україна втратили довіру

Андріс Пібалгс заявляє, що Росія і Україна втратили довіру як стабільні постачальники газу.

Комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пібалгс заявляє, що Росія і Україна втратили довіру як стабільні постачальники газу.

Про це він заявив сьогодні, виступаючи перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі.

"Обидві сторони втратили свій статус надійних партнерів енергетичних", - сказав комісар. При цьому Пібалгс висловив переконання в тому, що рішення перебуває в руках Росії і України.

Комісар також висловив упевненість, що для відновлення довіри необхідне довгострокове рішення. При цьому він зазначив, що Європа має розглядати інші можливості для забезпечення енергетичної безпеки, зокрема створення стратегічних запасів газу.

"Ми не можемо залежати від постачальників, які не виконують свої зобов`язання і не думають про споживачів", - сказав Пібалгс.

Європейська сторона не покладає відповідальність за газове протистояння виключно на Україну. Про це заявили посол головуючої в ЄС Чехії, глава представництва Єврокомісії в Україні та тимчасовий повірений посольства Швеції в Україні сьогодні під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Костянтином Єлісєєвим.

За його словами, російська сторона, нав'язуючи заздалегідь технологічно неприйнятний маршрут, намагається дискредитувати українську ГТС та зробити все для виведення її з ладу.

У відповідь посли наголосили, що ЄС не має претензій до виконання Україною положень угоди про моніторинг за транзитом газу. У цьому зв’язку європейські дипломати відкинули звинувачення на адресу України у нібито ненаданні доступу міжнародним спостерігачам на відповідні українські об’єкти.

Читайте  також:
Україна вимагає в Росії більше 100 мільйонів кубів газу
Міллер: "Нафтогаз" не допустив російських спостерігачів до своїх сховищ газу
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: