Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Запоріжжі рятують хижаків, яких забрали зі звіринцю на Донеччині

Власник годував тварин зерном і овочами

На Запоріжжі помер лев Гера, якого відчайдушно намагалися врятувати волонтери. Кілька днів тому його разом з іншими тваринами забрали з приватного звіринцю на Донеччині, де хижаків утримували в жахливих умовах. Причина смерті лева – невідворотне виснаження організму. Тим часом зоозахисники борються за життя ще дев'ятьох левів та ведмедів. Зараз чотирилапі переселенці перебувають на карантині, йдеться в ТСН.16.45.

Навіть на третій день перебування на новому місці лев Річ досі не може наїстися.

«Він кожен раз реагує на їжу як на останню в своєму житті. Він намагається вилизати підлогу», - розповідає директор реабілітаційного центру хижаків Олександр Пилишенко

У свої 6 років Річ важить лише 70 кілограмів – утричі менше, ніж здоровий лев. У нього суцільне виснаження організму, уся голова та тіло у жахливих виразках. До того хижака утримували в приватному звіринці на Донеччині, в клітці розміром трохи більше двох квадратних метрів, у жахливій тісняві. У таких умовах жили й інші вихованці, аж поки їхній господар під шаленим тиском не віддав звірів на реабілітацію.

«Написали петицію до Європарламенту, яку підписали 25 тисяч українців», - розповідає волонтер.

«Тварини були у дуже тяжкому стані. Навіть не уявляв, як вони ходять ще. Я таких тварин, от скільки працюю ще не бачив. Треба було, щоб врятувати тварин, забирати їх ще півроку, мінімум, тому! Тоді б усе було нормально», - розповідає ветеренар.

Загалом до реабілітаційного центру у Василівці на Запоріжжі доправили 10 левів та ведмедів. З’ясувалося, впродовж останніх місяців хижаків годували лише зерном та овочами. М’яса вони не бачили. Наступної ночі після переїзду від незворотного виснаження помер дворічний лев Гера – врятувати його не було жодної можливості.  

Зараз усіх тварин годують щосорок хвилин – маленькими порціями та за спеціальною дієтою, щоб привести до ладу шлунок та поступово привчити їх до нормальних порцій. Значно важче із психологічною реабілітацією.

«Стан цих тварин зараз вкрай гнітючий, у них всіх надламана психіка і вони страшенно  ненавидять людей», - кажуть у звіринці.  

На Запоріжжі хижаки пробудуть до рішення суду, який має визначити подальшу долю тварин. Їхній колишній власник уже заявив, що домагатиметься повернення звірів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції