Вакарчук бореться проти людей "з печерним мисленням"

Міністр освіти вважає, що його безпідставно звинувачують у націоналізмі, а реформи в освіті є хоч і радикальними, але необхідними.

Міністр освіти та науки України Іван Вакарчук відкидає звинувачення в націоналізмі на свою адресу.

Про це він заявив в інтерв’ю радіо "Свобода".

"Мабуть, ті радикальні реформи, зокрема зовнішнє і незалежне оцінювання, і ті реформи, які здійснює Міністерство освіти і науки стосовно вищої та середньої школи, викладання історії, викладання української мови, це все, мабуть, разом складало таку характеристику, як націоналіст. Вважаю, що це справа кожної людини – давати оцінки будь-кому. Але в даному випадку, на мій погляд, це справді печерне мислення", - сказав міністр, додавши, що звинувачення на його адресу є в основі своїй неправдивими, "а далі розкручується вже логіка на неправдивих твердженнях".

"Це робиться для того, щоб справді зробити боляче, – з одного боку, а з іншого боку – принизити досягнення і рівень тих реформ, бо вони справді є радикальні. Ви самі це відчуваєте і все суспільство резонує. Мета цих звинувачень – принизити цей рівень, досягнення уряду і тієї політики, яку проводить і президент, і прем’єр-міністр", - пояснив Вакарчук.

Торкаючись питання щодо абітурієнтів-пільговиків, міністр сказав, що кожен пільговик має право подавати заяву, як і будь-хто, до десятка вищих навчальних закладів. "І в усіх вищих навчальних закладах він ніби забрав ваші місця. Але він вступить лише в один", – сказав Вакарчук.

"Наприклад, якщо на якусь спеціальність є 20 державних місць, якщо всі ці 20 місць будуть заповнені пільговиками, то Міністерство освіти й науки України дасть додатково 20 місць, які були на самому початку, для того, щоб туди вступали люди, які не мають цих пільг", - розповів він.

Міністр водночас вважає, що низку пільг вартувало б скасувати. "Але, на жаль, сьогодні ми маємо ті пільги і закони, які ухвалила Верховна рада України, і я, як міністр освіти і науки, змушений ці закони виконувати", - додав він.

У планах міністерства, за словами Вакарчука, є також намір дати людям з особливими потребами можливість також складати відповідні тести, щоб вони були рівні з усіма. "З наступного року ми будемо це реалізовувати", – заявив міністр Вакарчук.

Нагадаємо, в кінці червня Партія регіонів внесла у Верховну раду постанову про звільнення міністра освіти і науки Івана Вакарчука.

Народний депутат від ПР Дмитро Табачник, виступаючи у Верховній раді звинуватив Вакарчука у цілеспрямованому руйнуванні системи освіти і науки. "Така людина не має права керувати освітою і калічити долі майбутніх поколінь", - заявив депутат.

Читайте також:

28 вузів готують проти Вакарчука позов до суду

Через Вакарчука й Луценка Раду заблокували вдруге

На кожне безкоштовне місце у вузі претендують три з половиною студента

Партія регіонів вимагає вигнати Вакарчука за "руйнування освіти"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: