Вакарчук змусить всіх викладачів вивчити українську мову

Міністр освіти і науки Іван Вакарчук пропонує вузам обмінюватися викладачами для вивчення української мови.


Міністр освіти і науки Іван Вакарчук запропонував вишам обмінюватися викладачами.

Вакарчук звернувся до ректорів українських вузів з пропозицією розробити національну програму "динамічного перехресного" обміну між вузами з різних за мовним домінуванням регіонів України. Формами такого обміну, зокрема, будуть стажування викладачів, які ведуть навчання російською мовою, в україномовних вузах. Вакарчук також пропонує організувати взаємні одно- або двотижневі візити професорів з україномовних і російськомовних вузів.

Крім того, Іван Вакарчук запропонував ректорам ввести обмін аспірантами і докторантами для проведення спільних досліджень і семінарів, а також навчання російськомовних студентів в україномовних вузах протягом семестру або навчального року. На думку міністра, ці заходи сприятимуть ствердженню української мови як державної і допоможуть до 2012 року перейти до викладання українською мовою в усіх вузах країни.

Проректор Севастопольського національного технічного університету Олександр Лук'янчук вважає, що Вакарчук не врахував місцеву специфіку. "У школах нашого міста математика і фізика викладаються переважно російською мовою", - пояснив Лук'янчук. За його словами, проблема викладання державною мовою пов'язана не з рівнем підготовки викладачів, а з потребами абітурієнтів. "У Севастополі працює десяток філій престижних російських університетів, в яких викладають російською мовою. Якщо ми почнемо активно переходити на українську мову, це відлякає абітурієнтів", - додав він.

Тим часом в Києві ініціативу міністра сприйняли позитивно. "Обмін викладачами корисний не лише у вивченні мови. Він збагачує і студентів, і викладачів новим баченням і новими точками зору", - зазначив ректор Київського міжнародного університету Хачатур Хачатурян.

В той же час Олександр Лук'янчук вважає, що реалізація проекту може бути пов'язана з організаційними і фінансовими проблемами. "Якщо йдеться про регулярний обмін і тривалі стажування, то кожного викладача необхідно десь поселити і платити йому відрядження", - пояснив він. Навіть приблизні розрахунки вартості плану Вакарчука міністерство ще не проводило. "Міністр запропонував ректорам самим висловитися, у тому числі з питань фінансування", - заявили в прес-службі.

Читайте також:
В Україні закривають вузи
На Вінниччині через ожеледицю закривають школи
Британські університети втрачають доходи через кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: