Вакцинація в Україні: де роблять і що потрібно для щеплення Pfizer, Astra Zeneca і Сoronovac

Вакцинація в Україні: де роблять і що потрібно для щеплення Pfizer, Astra Zeneca і Сoronovac

Фото: Google

Розповідаємо, як в нашій країні організована вакцинація, де можна зробити щеплення і що для цього потрібно.

В Україні від початку вакцинальної кампанії щеплення двома дозами зробили понад 2,1 млн осіб. Охочих імунізуватися приймають в прищепних пунктах, які працюють в різних куточках нашої країни. Щоб охопити якомога більше людей, які хочуть вакцинуватися, уряд на місцях відкриває "кабінети" навіть в тролейбусах.

ТСН.ua з'ясував, де зараз роблять щеплення і що потрібно для того, щоб імунізуватися.

Кого і чим вакцинують?

В Україні 21 липня стартував останній, п'ятий етап імунізації населення. Якщо під час першого етапу вакцинації щеплення робили в основному медикам, учасникам Операції об'єднаних сил і жителям інтернатів, будинків догляду за літніми людьми, то зараз вакцинують всіх охочих.

Пройти імунізацію можуть громадяни, яким вже виповнилося 18 років. Водночас в пріоритеті ті українці, які перебувають в групі ризику: пенсіонери та люди, які мають супутні захворювання.

Імунізують населення п’ятьма вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson. Кожну з них необхідно двократно вводити в організм людини з інтервалом в 12 тижнів або 14—28 днів.

Протипоказання

Уже після вакцинації у людини може спостерігатися в місці уколу набряк і больові відчуття, а також піднятися температура, з'явитися дригота, стомлюваність і головний біль.

"Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини уже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинуті. Організм може реагувати на введення вакцини. Загальна слабкість або підвищення температури — це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після вакцинації", — пояснили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.

Водночас в МОЗ наголошують: вакцини від COVID-19 повторно не можна робити, якщо у людини проявилася алергічна реакція на першу дозу препарату або є ознаки гострого респіраторного захворювання.

Вакцину CoronaVac/Sinovac Biotech не можна колоти вагітним жінкам, а також жінкам, які годують груддю. Крім того, протипоказано застосування препарату і людям з синдромом Гієна — Барре.

Pfizer/BioNTech не рекомендують робити людям, у яких з'явилася важка алергічна реакція після першої дози вакцини.

Johnson & Johnson теж не можна робити українцям, у яких може виникнуть анафілактична реакція на будь-який з компонентів препарату. Крім того, протипоказано застосування вакцини людям з температурою тіла понад 38 градусів.

Де можна зробити щеплення?

У пунктах вакцинації. Таких точок в Україні зараз працює понад 2 000. Там приймають людей, яким понад 60 років, а також громадян, що мають супутні захворювання.

У центрах масової вакцинації. Їх в Україні — більше ніж 250. У них імунізуються українці, які досягли повноліття. Записатися можна за номером телефону або в електронному кабінеті центру.

У мобільних бригадах імунізації. Таких по країні — понад 750. Щеплення роблять медикам, працівникам сфери освіти, військовим, соцпрацівникам, а також маломобільним громадянам. Першу категорію людей на вакцинацію записують роботодавці, другій категорії слід звернутися в контакт-центр за номером: 0 (800) 60-20-19.

Щоб охопити якомога більше людей, охочих імунізуватися, в Кропивницькому відкрили мобільні пункти вакцинації в комунальних тролейбусах. У них обладнали місця для медсестер, які ведуть електронну базу, а також зони для вакцинації. Їздить електротранспорт по віддаленими районами.

У Харкові пункти масової вакцинації розташовані в торговельно-розважальних центрах. Зокрема, прищеплюють в них американською вакциною Moderna.

В Одесі охочих імунізували в центрі масової вакцинації, обладнаному на стадіоні Національного університету "Одеська юридична академія". Крім того, щеплення роблять і в загальноосвітніх школах.

У Дніпрі масово імунізацію проводять в центрі вакцинації, який відкрили біля єврейського культурно-ділового центру "Менора".

Які документи потрібно брати з собою?

Вирушаючи на вакцинацію, з собою необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код, укладену з сімейним лікарем декларацію, а також прописку.

Чи стане вакцинація примусовою для вчителів

Чи стане вакцинація примусовою для вчителів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація