Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вакцинація vs. грип: ціна профілактики в аптеках удвічі нижча, ніж хвороби

Ліки від грипу коштують під 400 грн, тоді як щеплення можна придбати менш, як за 200.

Пік захворюваності на грип у цьому сезоні прогнозують на січень-лютий, а це означає, що в українців іще є час зробити рятівні щеплення. Вакцина є в достатній кількості в аптеках, а ін’єкцію можуть зробити в поліклініці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У столиці визначили 16 закладів, де можна вакцинуватися проти гриппу, але перше, ніж потрапити до кабінету щеплень, потрібно спершу пройти медичний огляд у терапевта чи сімейного лікаря. На вакцину виписується рецепт, із котрим уже можна йти в аптеку – там доведеться сплатити 181 гривню. Оплачений чек необхідно надати в кабінеті для щеплень, бо саму ін’єкцію зберігають саме там у холодильнику, щоби пацієнти не порушували її холодовий режим. Вакцина захистить від штамів "Мічиган", "Гонконг" та "Брізбен", котрі вважають найпоширенішими в цей сезон – але не на 100% від ризику захворювання, однак точно від ускладнень, котрі й викликають найбільші проблеми.

Відео Лікарі закликають українців робити щеплення у зв'язку з наближенням епідемії грипу

Провізори в аптеках пропонують придбати вакцину приблизно за ті самі гроші, що й у визначених медиками поліклініках, але доставка до кабінету вакцинації в належному температурному режимі тоді покладається на самого пацієнта. Ліки ж від самого грипу в разі захворювання обійдуться в середньому в 362 гривні. Щеплення краще зробити за 4-6 тижнів до початку епідемії.

Вірус грипу особливо небезпечний для людей, які мають хронічні захворювання серця і нирок, діабет, астму. У групі ризику діти, вагітні, люди після після 65 років. Традиційно щеплюється мізерна кількість українців, торік це було не більше 160 тисяч по всій країні. Однак минулоріч були проблеми з наявністю вакцини, чого немає зараз. Очільниця медичного відомства Уляна Супрун запевняє, що проблем і не буде. Та вакцинується сама в присутності журналістів.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич 

Грип. Інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції