Перейти до змісту
Вакцини, доступні ліки та комп'ютеризація: МОЗ підбило підсумки медреформи та розповіло про подальші плани

Вакцини, доступні ліки та комп'ютеризація: МОЗ підбило підсумки медреформи та розповіло про подальші плани

Від 2020 року в країні діятиме єдиний медичний простір.

Від початку минулого року МОЗ України розпочало розбудову нової системи охорони здоров’я - в центрі якої, за словами міністерства, людина і всі питання її здоров’я.

8 травня на засіданні Кабміну очільниця відомства Уляна Супрун і голова Національної служби здоров'я Олег Петренко презентували результати трансформації системи охорони здоров’я і подальші етапи змін.

Підсумки півтора року трансформації системи охорони здоров'я від МОЗ:

  • Українці вперше в історії отримали право вільно обирати та змінювати свого лікаря. Нині свій вибір зробили вже 27,5 млн українців.
  • До змін долучились понад 1200 медичних закладів сімейної медицини.
  • Вперше в історії вдалося залучити до трансформації охорони здоров’я приватні заклади - нині це кожен п’ятий заклад.
  • Вперше в історії України діти та дорослі з груп ризику повністю забезпечені необхідними вакцинами.
  • Програмою "Доступні ліки" українці скористалися вже понад 35 млн разів. Цього року програма перезапустилась – з електронним рецептом через Національну службу здоров’я.
  • З липня 2018 року заклади, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України, надають чіткий пакет первинної медичної допомоги повністю безкоштовно.
  • Усі заклади сімейної медицини в Україні автономізувалися й стали комунальними некомерційними підприємствами. Вони більше не утримуються коштом бюджету, мають стабільні виплати від НСЗУ і можуть вільно організовувати свою роботу.
  • Хороший лікар приносить своєму закладу більше фінансування та сам заробляє більше. В закладах, де ефективно вибудована система мотивації персоналу, заробітні плати сімейних лікарів та медичного персоналу виросли в 2-4 рази.
  • За рік відсоток комп’ютеризованих закладів сімейної медицини зріс від 3% до 97%. Всі декларації з пацієнтами укладаються в електронному вигляді, З березня в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка, з квітня стартував електронний медичний рецепт. Розробляється функціонал електронного направлення та електронного лікарняного.

"Статус лікаря первинки зростає. Українські терапевти, педіатри і сімейні лікарі почали отримувати достойну зарплату в легальному полі. За 9 місяців роботи Національна служба здоров’я виплатила медзакладам за обслуговування пацієнтів 8,9 млрд грн", - сказав голова НСЗУ Олег Петренко.

Як розвиватиметься система охорони здоров'я

2019 року МОЗ презентує перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині.

Пояснюється, що гарантований пакет – це послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога. Це базовий набір життєво необхідних медичних послуг, які затверджуватиме восени 2019 Верховна Рада разом із Державним бюджетом на 2020 рік.

Щоб з 2020 року запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я.

У МОЗ додали, для цього вони повинні автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Це все реалістичні завдання, які первинка успішно виконала. Тож це можливо й на рівні спеціалізованої допомоги.

У Міністерстві запевнили, що від 2020 року в країні діятиме єдиний медичний простір. Відомчі заклади, як Феофанія та заклади Національної академії медичних наук, почнуть також перехід на фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" й стануть відкритими для всіх.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман відзвітував про діяльність уряду протягом останніх трьох років. Говорив про економічне зростання, впровадження реформ і трансформування держуправління. ТСН.ua зібрав головні тези, озвучені прем'єром країни.

Відео МОЗ відповіло на болючі питання українців щодо медреформи

А якщо я не встиг укласти договір до 2 квітня, мене будуть обслуговувати? Чи не стануть послуги платними? Як тепер викликати лікаря додому? Це лише кілька запитань, які люди ставлять одне одному. І не розуміють, як обирати, коли і кого. ТСН.Тиждень запитав про це у Міністерства здоров'я.

МОЗ відповіло на болючі питання українців щодо медреформи

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин