Вакцинацію поки що відновлювати не будуть

Вакцинація від кору в Україні не буде відновлена, поки не буде гарантована безпека цього процесу.

Таку заяву зробив міністр охорони здоров`я Василь Князевич на брифінгу в Донецьку. Міністр нагадав, що він "зупинив цей процес до з`ясування всіх обставин випадку, який мав місце в Краматорську, коли під час вакцинації загинув хлопчик".

За словами Князевича, "зараз ми закінчуємо, і комітет Верховної Ради України розглядав це питання, вже маємо цілий ряд висновків, і Всесвітня організація охорони здоров`я вже надала свою інформацію, і зараз ми її опрацьовуємо".

Він підкреслив, що вакцинація від кору в Україні не буде відновлена до тих пір, поки не з'ясуються всі причини або всі небезпеки, поки не можна буде гарантувати безпечний процес вакцинації. "Кожен усвідомлено, ви конкретно, я, мої діти, підемо і робитимемо цей процес. Не один міністр повинен це знати, а все суспільство, тоді у нас все вийде", - констатував Князевич.

Міністр зазначив, що вакцинація необхідна.

"Людство не знайшло інших способів, щоб подолати дифтерію, поліомієліт, інші небезпечні захворювання, у тому числі і кір, і краснуху, де ми маємо проблеми на сьогоднішній день. Відмова (від щеплень) можлива, і це право батьків, які відповідають за свою дитину, щепити дітей до 15 років без згоди батьків не можна. Інша справа, чи прийме вас колектив: якщо там всі щеплені, ви вже стаєте джерелом проблеми того або іншого захворювання", - пояснив Князевич.

Щеплення
Veer
Вакцинацію поки що відновлювати не будуть
При цьому він відзначив, що кампанія проти вакцинації існує у всьому світі і має різне коріння. Але в цілому міністр висловив сподівання, що українське суспільство зрозуміє необхідність і важливість імунізації для забезпечення здоров`я нації.

Нагадаємо, в Україні, починаючи з 26 травня повинні були провести масову вакцинацію громадян у віці від 16 до 29 років від кору і краснухи. 13 травня старшокласник з Краматорська після щеплення від кору і краснухи, зробленого напередодні, помер в реанімації. Впродовж 15 травня в Краматорську зі скаргами на погіршення самопочуття в дитячу міську лікарню звернулися 18 дітей, які були вакциновані від кору і краснухи.

В той же час, незалежні міжнародні медичні експерти не пов`язують смерть юнака зі зробленим йому щепленням проти кору і краснухи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: