Вантажний гігант: 31 рік назад Ан-124 "Руслан" підкорив світ. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Транспортний засіб був найбільшим серійним вантажним літаком у світі.

30 травня 1985 року у Франції на авіакосмічному салоні відбувся перший показ літака Ан-124 "Руслан". Транспортний засіб став найбільшим серійним вантажним літаком у світі. Він залишався лідером до появи Ан-225 "Мрія" у 1989 році.

Усього виробили 55 "Русланів". Потужний літак встановив понад 20 світових рекордів, зокрема 6 травня 1987 він пролетів замкнутим маршрутом 20150,92 км, що стало новим світовим рекордом дальності перельоту.

Ан-124 повернув СРСР лідерство у важкій транспортній авіації, позбавивши американського відповідника Lockheed C-5 Galaxy титулу найбільшого літака у світі.

"Руслан" використовується для перевезення локомотивів, яхт, фюзеляжів літаків і багатьох інших великогабаритних вантажів. Літак має систему присідання опор шасі, що дозволяє легко здійснювати завантаження.

За свою кар'єру Ан-124 здійснював багато унікальних перевезень. Так, у 1993 р. Майкл Джексон перевіз в Москву 310 т свого вантажу для організації концерту на трьох літаках "Руслан". А в січні 2001 "Руслан" перевозив 109-тонний локомотив з Канади у Ірландію. Крім того, транспортний засіб "засвітився" у відеокліпі Guns N' Roses до пісні "Estranged" та в одному з фільмів про Джеймса Бонда "Помри, але не зараз".

руслан

Залиште свій коментар

Вибір редакції