Варфоломій вважає автокефалію України поворотним моментом в історії православ'я – Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В розмові з президентом України патріарх Варфоломій підтвердив надання Україні Томосу.

Президент України Петро Порошенко провів розмову з Вселенським патріархом Варфоломієм, який підтвердив надання Томосу новоутвореній ПЦУ.

Про це він повідомив під час прес-конференції з нагоди утворення єдиної Православної Церкви України.

Президент розповів, що у Вселенському патріархаті вважають проведений собор  зразковим та збираються надати Томос ПЦУ вже незабаром.

"Я мав розмову з Вселенським патріархом. Варфоломій вважає, що надання Українській церкві автокефалії стане поворотним моментом в історії світового православ'я. У ніч проти неділі, за кілька годин після завершення собору нову церкву спеціальним комюніке визнав Вселенський Патріархат.Томос урочисто вручатимуть на наш Святвечір. І це буде найпримітніше Різдво в історії України", - сказав він

ВідеоВ Україні створили Єдину помісну православну церкву

Сьогодні архієреї та державні очільники оголосили історичне рішення. Предстоятелем церкви обрали 39-річного митрополита Епіфанія - представника Київського патріархату.

В Україні створили Єдину помісну православну церкву

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції