Вартові неба відзначають Міжнародний день авіадиспетчера: хто оберігає нас під час мандрівки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це одна з найстресовіших професій, каже диспетчер Костянтин.

20 жовтня вартові неба відзначають Міжнародний день авіадиспетчера. Про тих, хто оберігає нас під час мандрівки йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Без них не злетить і не сяде жоден літак. Вони направляють, підказують та дають орієнтири. Увесь політ авіадиспетчери на зв'язку з пілотом. Хоча і бачать лише маленьку цяточку на своєму моніторі, проте за нею – сотні життів.

"За кожне сказане мною слово я несу відповідальність. Тому воно має бути десять разів зважене, а потім видане в ефір", – каже авіадиспетчер Оксана Данилова. Вона за небом спостерігає в чудернацькій машині – це мобільний командний пункт.

ВідеоВартові неба відзначають Міжнародний день авіадиспетчера

Вартові неба - без них не злетить і не сяде жоден літак. Вони направляють, підказують та дають орієнтири. Увесь політ авіадиспетчери на зв'язку з пілотом. Хоча і бачать лише маленьку цяточку на своєму моніторі, проте за нею - сотні життів. 

Вартові неба відзначають Міжнародний день авіадиспетчера

Володимир Петровський, колишній авіадиспетчер, 35 років керував польотами. На його пам’яті – у літаків відмовляли двигуни, заважала негода. Згадує як допомагав посадити ТУ-154 з одним шасі.  На Облавку 150 душ. Судно дві години кружляло над летовищем, аби використати зайве пальне. Злітно-посадкову смугу тим часом покривали піною.

Авіадиспетчер – одна з найстресовіших професій, яка вимагає сталевих нервів, упевненості та рішучості. Права на помилку, каже Володимир, немає.

"Для когось на моніторі це просто цяточки – але це все люди. Сотні людей, і ці душі треба берегти", - каже він.

Коли на летовищі година пік, диспетчер Костянтин Баклайкін не може всидіти в кріслі. Літак за літаком – одні піднімаються, інші сідають. Його завдання скоординувати, направити та безпечно посадити повітряне судно. При цьому жодної емоції – пілот мусить чути спокійний голос свого провідника.

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Олександр Шиян.

Залиште свій коментар

Вибір редакції