Вартовий, який впав під час інавгурації Порошенко, важко хворіє

У Олександра Сікала серйозне захворювання нирок.

Колишній вартовий, який упав під час інавгурації президента Порошенка, вже рік, як важко хворіє, але грошей на лікування у його родини немає. Захворювання нирок у солдата виявили ще рік тому у військовому шпиталі Києва, але лікувати не стали і виписали додому на Черкащину. І хоч нині матір Сашка армію не винить,але констатує - до призову син був здоровий, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Він знайшов роботу, про яку мріяв, змужнів. Як і рік тому – щиро всміхається. Втім, в інциденті, коли упав під час інавгурації Петра Порошенка, вже не вбачає містичного знаку для України.

"Уже війна б закінчилася, якби дійсно був знак", - каже він.

Олександр Сікало певен, що тоді його хвороба вперше дала про себе знати. Сьогодні ж нирки болять ледь не щодня.

"Буває, що тягне у нирках. Коли довго стоїш на ногах, від холоду - це все залежить. Аналізи теж не з кращих", - каже колишній вартовий.

В армію його призвали у 2013-му - майже півтора року прослужив у президентському полку. Парубка вважали досвідченим вартовим, а коли він торік випустив карабін за спиною Порошенка, за нього хвилювалась вся Україна, і президент.

"Я зраділа, що прийшов з армії, а потім заглянула в діагноз той - на півсторінки", - каже мати хлопця.

У руках матері, яка виростила Олександра без батька, довідка зі шпиталю. Каже, сина обстежили одразу після святкового караулу, поставили діагноз - гломерулонефрит з висновком, що "захворювання нирок пов'язане з проходженням військової служби". На цьому караульного виписали додому та звільнили з армії. За рік його хвороба з гострої форми перейшла у хронічну.

"Ішов здоровий, а прийшов нездоровий. Ну скільки я можу заробити? Я звичайний сторож. На хліб та на світло. Мені його шкода. Він тримається бодрячком", - каже мати Олександра.

До медиків хлопець звернувся лише раз, коли біль був нестерпний. Але каже, що те лікування в черкаській обласній лікарні восени обійшлось його матері у три тисячі гривень.

"Довелося позичати у знайомих і оплачувати лікування", - каже він.

І Олександр поїхав до Києва, щоб заробити грошей, влаштувався помічником друкаря. "Я тримаюсь цього місця, щоби жити нормально", - каже він.

Мати ж бідкається, що до вечора у сина набрякають ноги, йому заборонено піднімати важке, довго стояти і перебувати на сонці. На ліки й надалі грошей не вистачає, бо значна частина його заробІтку йде на оренду житла у столиці.

А лікар, який обстежував караульного рік тому, заявляє, що хвороба Сікала доволі серйозна, спровокувало її запалення легень, яке він переніс в армії напередодні .

"Цей діагноз залишається на все життя. Якщо пустити на самоплив, то може призвести до ниркової недостатності", - каже Олег Колесник, керівник клініки нефрології Київського шпиталю.

Після звернення ТСН у шпиталі погодились оглянути колишнього солдата. Та чи візьмуть його на безкоштовне лікування, поки що не знають. Мовляв, дозвіл мають узгодити з вищим керівництвом.

Допомогти у лікуванні колишньому вартовому можна, перевівши гроші на картку "ПриватБанку" 4149 4378 3193 8780 Сікало Олександр Назарович.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

ВідеоКараульний, який упав під час інавгурації Порошенка, вже рік як важко хворіє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: