ВАСУ пішов ухвалювати рішення

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України пішла до нарадчої кімнати, щоб ухвалити рішення у справі про вибори.

Вищий адміністративний суд України
УНІАН
Колегія суддів розглядає позов партій, що програли вибори, про визнання дій ЦВК такими, що не відповідають закону.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України пішла до нарадчої кімнати, щоб ухвалити рішення  у справі за позовом п’яти політичних партій щодо визнання неправомірними дій Центральної виборчої комісії у підрахунку результатів дострокових парламентських виборів.

Як передає УНІАН, відповідне оголошення суд зробив по завершенні дебатів сторін - учасниць судового процесу.

Під час дебатів відповідачі у справі - ЦВК, а також третя сторона на боці відповідачів, представники БЮТ та “Наша Україна - Народна самооборона”, категорично заперечували позовні вимоги і просили суд відхилити їх.

Так, зокрема, у своєму виступі, даючи аналіз позовам, член ЦВК Андрій Магера зауважив, що, на його думку, ЦВК впоралася зі своїм завданням в частині формування списків виборців. В цьому контексті він пояснив, що за висновками багатьох міжнародних організацій та спостерігачів, вибори в Україні відбулися демократично і прозоро. Крім того, на сьогодні немає жодної інформації, що це б заперечували. Він погодився з тим, що окремі недоліки у формуванні списків були, але зауважив, що відбувалося це через відсутність в Україні єдиного реєстру виборців, що значно ускладнювало роботу ЦВК в частині формування списків.

Заторкуючи тему розбіжностей у протоколах, Андрій Магера зауважив, що "розбіжності повинні бути. Для того і складають уточнені протоколи". Стосовно результатів виборів, та звертаючись до суб’єктів виборів, він зауважив: "Мабуть, причину треба шукати все ж таки в собі" і додав при цьому, що саме народ України є єдиними джерелом волевиявлення під час виборів.

У своїй промові представник НУ-НС Валерій Карпунцов, коментуючи позицію своїх опонентів, сказав: "як промова, так і пояснення позивачів не ґрунтувалися на реальних фактах, а були політичним спічем". Говорячи про порушення, які виникали як при підготовці виборів, так і під час них, він акцентував увагу позивачів на тому, що всі політичні партії, які вони представляють, мали уповноважених осіб, що повинні були слідкувати за тим, щоб це відбувалося як треба і фіксувати порушення. "Тому і немає фактів масових порушень, оскільки їх не було", - сказав він. Що стосується формування списків виборців, то він, звертаючись до опонентів, запитав: "Чи не мали ви можливості ознайомитися з ними раніше, і в разі необхідності внести корегування? Чому ми змогли, а ви ні?..". Також він наголосив, що безпідставним збоку позивачів є твердження про низький фаховий рівень представників виборчих комісій.

Коментуючи репліку представника ПСПУ про відсутність рівного доступу політичних сил до ЗМІ, Валерій Карпунцов сказав: "Будьте цікаві виборцям, тоді вас будуть запрошувати ЗМІ… які є віддзеркаленням інтересів людей".
 
Як повідомив головуючий у суді Олександр Пасенюк, остаточне рішення у справі буде оголошено орієнтовно о 21.00-21.30 сьогодні.

Як відомо, 21 жовтня ВАСУ розпочав розгляд адміністративної справи за скаргами п’яти партій: Прогресивної соціалістичної партії України, Соціалістичної партії України, Компартії України, Всеукраїнської партії народної довіри та Партії вільних демократів. Зокрема, позивачі просять суд визнати дії ЦВК неправомірними в частині підрахунку голосів виборців на дострокових парламентських виборах; такими, що призвели до фальсифікації результатів виборів; визнати бездіяльність ЦВК в частині нереагування на порушення, надання їм неналежної оцінки, невживання заходів щодо усунення порушень; а також вимагають провести перерахунок голосів.

ВідеоСьогодні буде вирок ВАСУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: