Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Важко передбачити, коли ПЦУ визнають інші помісні церкви – Епіфаній

Глава української автокефалії очікує на ці рішення протягом найближчих кількох місяців.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що всі інші помісні православні церкви визнають українську церкву, проте коли саме цей процес завершиться – прогнозувати не береться.

"Можливо, в інших церквах це буде більш тривало, вивчення питання різними богословськими і канонічними комісіями і так далі. Тут важко передбачити. Бо кожна церква – це окрема незалежна структурна одиниця у складі православної церкви. Тому вони самостійно вирішують колегіально чи синодально, чи на архієрейському соборі ухвалюють відповідні рішення. Тому передбачити складно. Я не хотів би тут прогнозувати чи ставити певні хронологічні рамки, що нас визнають", – сказав Епіфаній в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Водночас митрополит очікує, що у Греції українську помісну церкву визнають вже у лютому.

"Наприклад, Елладська церква (у Греції – ред.) і Кіпрська мають на лютий заплановані засідання архієрейських соборів. І ми маємо надію на те, що будуть ухвалені позитивні рішення", – зазначив Епіфаній.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

ВідеоДля церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

Він працюватиме за так званим принципом "одного вікна". Розпочне він діяти за кілька тижнів. І пришвидшить процес переходу парафій. Нині до Помісної церкви вже перейшли щонайменше 150 парафій УПЦ Московського патріархату. 

Для церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції