Вбивця Кушнарьова просить амністії без суду

Його адвокат вважає, що доводити справу до суду не має сенсу: шанси на виправдання підзахисного дорівнюють нулю.

Дмитро Завальний, обвинувачений у вбивстві народного депутата від Партії регіонів Євгена Кушнарьова, не чекаючи суду, просить про амністію.

Його адвокат Володимир Олевський вважає, що доводити справу до суду не має сенсу: шанси на виправдання підзахисного дорівнюють нулю. Він наполягає, що Завальний не винен.

"Справа заполітизована. Якщо її розглядатимуть в Апеляційному суді, розраховувати на звичайний вирок ми не зможемо. Наші доводи можна легко протиставити тому, що вже зібране в справі. Жоден суддя, поки жива пам'ять про Євгена Кушнарьова, не поставить себе під питання "Чому ви виправдали Завального?" Жоден суддя не скаже, що в справі не було доказів провини", - зазначив адвокат.

Він не приховує, що слідством незадоволений, навіть слідчих прокуратури звинувачує в заангажованості. При цьому Олевський називає зацікавлених осіб: це родичі і учасники полювання.

"Правильне рішення від прокуратури - припинити справу. Але на це не зважаться, тому що доведеться виправдовуватися перед кожною із зацікавлених сторін. Легше передати справу до суду з будь-яким результатом. Потерпіла сторона дістане можливість відшкодування моральної і матеріальної шкоди. Усі особи, які брали участь в полюванні, хочуть поставити крапку і припинити чутки. Всіх влаштовує формула "слідство закінчене", - заявив адвокат.

Про амністію адвокат говорить як про вирішене питання: на його думку, Завальний потрапляє під Закон, прийнятий в грудні 2008, відразу за декількома пунктами. По-перше, за словами Олевського, його злочин нетяжкий, та й здійснений за необережністю; по-друге, в обвинуваченого є маленька дитина. "Суддя має мотивувати, чому Завальний не потрапляє під амністію, а це неможливо", - вважає Олевський.

При цьому родина Кушнарьових вбачає у справі політичну підоснову. "Генпрокуратура в непростому становищі: коли б не політичне забарвлення, слідство вели б швидше і об'єктивніше. Розглядати справу в іншому місті не можна. Інтерес другої сторони в тому, щоб відвести справу від пильної уваги", - зазначив син політика Андрій Кушнарьов.

Нагадаємо, Євген Кушнарьов помер 17 січня 2007 року в Ізюмській лікарні від отриманого напередодні поранення на полюванні. За фактом його смерті прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу по статті "вбивство по необережності". Кушнарьов був поранений пострілом з мисливського карабіна, який провів помічник-консультант народного депутата України Дмитра Шенцева Дмитро Завальний. На початку лютого 2009 року слідчі дії у кримінальній справі за фактом вбивства Кушнарьова були завершені.

Читайте також:

Слідство за справою Кушнарьова закінчено

Кушнарьову поставили пам'ятник

У справі Кушнарьова підозрюють чиновника

Син Кушнарьова: батьку вчасно не допомогли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: