Вбивця виграв справу проти України в Євросуді

Українець Сергій Шалімов засуджений за подвійне вбивство, виграв справу в Європейському суді з прав людини проти України. Держава повинна виплатити йому 3 тис. євро компенсації за позбавлення права зустрічатися з родичами.

Громадянин України Сергій Шалімов, який відбуває 15-річний термін тюремного ув'язнення за подвійне вбивство, виграв позов проти України в Європейському суді з прав людини. Тепер держава зобов'язана виплатити йому 3000 євро компенсації.

За словами адвоката позивача Андрія Крістенка, в Євросуді порахували неправомірними дії слідчих і суддів, які протягом трьох років позбавляли укладеного права на зустрічі з членами сім'ї.

"Сергій Шалімов звернувся до нас по допомогу в 2002 році. Фактично з 1999 року йому забороняли побачення з родиною, мотивуючи відмову досудовим ходом справи. Після вироку зустрічі дозволили", - розповів Крістенко.

За його словами, через три місяці рішення Євросуду набуде чинності, після чого держава повинна заплатити укладеним компенсацію, на що дано ще три місяці.

"Рішення Європейського суду з прав людини нашою державою виконуються неухильно, адже за прострочення можуть бути серйозні штрафи", - роз'яснив правозахисник Євген Захаров.

Щороку до Євросуду подають скарги близько 10 тис. українців. За кількістю позовів наша держава на 3 місці після Росії та Туреччини, додав правозахисник.

У Мін'юсті повідомили, що на виплату компенсацій за рішеннями Євросуду в держбюджеті щорічно передбачено близько 20 млн грн. "Всі компенсації виплачуються в повному обсязі. А якщо бувають технічні збої - то і штрафи погашаємо. У 2009 році у нас було 126 рішень Європейського суду, за яким виплачено 7,9 млн грн", - Сказав нам Юрій Зайцев, урядовий уповноважений з питань Європейського суду з прав людини.

Минулого року українець, який був затриманий за крадіжку, виграв справу в Європейському суді з прав людини проти України щодо поганого поводження з ним під час затримання. Проте ніяких відшкодувань з боку держави Україна на користь позивача рішенням суду накладено не було.

Читайте також:

Україна посіла третє місце за кількістю звернень до Євросуду

Український зек виграв суд проти України в Євросуді

Московська суддя виграла в Європейському суді процес проти Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: