Учені довели, що у контактних зоопарках можна підхопити небезпечну хворобу. Зоозахисники виступають за їхню заборону

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними вчених, такі зоопарки можуть ставати "резервуаром" бактерій, що не піддаються медичному впливу.

Нещодавно були оприлюднені дослідження Ізраїльського університету Аріель, які продемонстрували небезпеку контактних зоопарків. Вони, за даними вчених, можуть ставати "резервуаром" бактерій, що не піддаються медичному впливу. Деякі з них навіть успішно протидіють антибіотикам. 

Учені проаналізували бактерії з випадкових контактних зоопарків Ізраїлю, зібравши зразки фекалій та покривів (шкіри, хутра, пір'я) понад двох сотень тварин 42 різних видів. Так, 12% тварин були носіями хоча б одного виду "стійких" бактерій. Переважно (у 77% випадках) їх знаходили у фекаліях, решту – на покривах. Серед виявлених бактеріальних штамів були кишкова паличка ST656, що спричиняє "діарею мандрівників", і кишкова паличка ST127 – поширена причина інфекцій сечовивідних шляхів у людей.

ТСН.ua згадав, що в Україні чимало таких контакних зоопарків у всій країні і вирішив з'ясувати, яка ситуація наразі з ними і чи небезпечні вони для українських відвідувачів.

Зоозахисник, засновник UAnimals Олександр Тодорчук:

"Контактні зоопарки – це найбільш поширена в Україні форма експлуатації тварин в сфері розваг. Немає жодної статистики офіційної чи неофіційної щодо того, яка кількість контактних зоопарків, але можна говорити про десятки таких. Найчастіше вони розміщуються в торговельних центрах, оскільки це найдоступніша локація для оренди площі. Вони бувають двох форм: відносно стаціонарні контактні зоопарки, які постійно перебувають в одній точці, і пересувні – так звані виставки тварин. Зазвичай стаціонарні розташовані у великих містах, в менших – пересувні виставки".

Неналежні умови

"Фактично пересувні контактні зоопарки сьогодні є поза законом, оскільки 2017 року було ухвалено посилену відповідальність за жорстоке ставлення до тварин і законом передбачена заборона пересувних звіринців. Останні тижні ми робили акції в Івано-Франківську і Тернополі, де курсує така пересувна виставка, поліція на цю ситуацію не реагує.

Зі стаціонарними зоопарками проблема дуже серйозна, оскільки у цій сфері відсутнє будь-яке регулювання і контроль. По-перше, умови утримання. Оскільки це все комерційна діяльність і тварини потрібні власникам, аби отримувати прибуток, вони намагаються мінімізувати витрати і орендують найменшу можливу площу. Тому у тварин є видима частина, де вони перебувають, і відсутні інші простори, де вони можуть сховатися від людей.

Науковці виявили небезпеку для відвідувачів контактних зоопарків

Науковці дослідили тварин у контактних зоопарках. На основі взятих аналізів експерти знайшли бактерії, що призводять до різних захворювань. Відтак, контакт із такими тваринами може бути небезпечним.

Опубліковано ТСН Вівторок, 16 квітня 2019 р.

По-друге, такі зоопарки зазвичай відкривають люди, які не уявляють собі не те що, які умови утримання тварин, а в принципі як поводитися з дикими тваринами, тому годують їх незрозуміло чим і утримують в незрозумілих умовах. Для тварин головна проблема контактних зоопарків полягає у декількох речах: по-перше, постійний стрес. У тварин порушуються біологічні ритми, тварини зазвичай багато сплять (якщо у вас є кіт вдома – він більшу частину дня спить). В контактних зоопарках тварини таких речей позбавлені, вони перебувають у постійному контакті з людьми, чого уникнути не можуть.

контактний зоопарк
УНІАН

І тут теж важливий момент: ось дитина прийшла, обняла якогось єнота, а ви уявіть собі, що вас обнімає створіння, яке важить 400 кг. Тварини постійно отримують якісь переломи, забої від дітей та дорослих, які не розраховують свої сили, це постійний стрес і так звана стереотипна поведінка: коли тварини сходять з розуму, вони розхитуються із боку в бік, або повторюють якийсь рух, тому що не зносять таких умов".

Небезпека для здоров'я

"Оскільки відсутній будь-який контроль, тварини є не вакцинованими, за їхнім здоров’ям ніхто не спостерігає, тварини помирають дуже часто. Для власників вони є таким собі витратним матеріалом. І це призводить зокрема до того, що, ідучи з дитиною в зоопарк, у вас немає жодної гарантії, що ви не отримаєте  захворювання, переносниками яких є дикі тварини. Ну і в принципі контактні зоопарки поширюють хвороби і різні травми: часто діти, дорослі травмуються, тому що тварини не завжди хочуть, аби з ними контактували, починають царапатися і кусатися, що призводить навіть до інфекційних захворювань.

Чому важливі ізраїльські дослідження? Тому що дуже складно доводяться причини і наслідки: людина сходила до контактного зоопарку, вона повертається додому і через інкубаційний період - день-два -  у неї проявляється захворювання. Тому більшість людей не знаходить зв’язку між тим, як вони проводять своє дозвілля і отриманими недугами".

Який вихід?

"Зоозахисні організації виступають за те, щоб контактні зоопарки були заборонені. В багатьох країнах вони заборонені законом. Зараз готуються нові законопроекти, зокрема документ стосовно заборони експлуатації тварин в цирках передбачає заборону контактних зоопарків".

ВідеоЄдиного у світі пінгвіна-альбіноса показали в зоопарку польського Гданська

Він народився торік у грудні, втім щоби вижити потребував щоденного піклування ветеринарів. Від родичів його тримають окремо. Єдиними компаньйонами пінгвіна-альбіноса є його батьки та ще два дорослих пінгвіни з миролюбним характером. Решта зграї незвичайного малюка не приймають.  

Єдиного у світі пінгвіна-альбіноса показали в зоопарку польського Гданська

Залиште свій коментар

Вибір редакції