Стрілянина у школах: вчені розповіли, звідки ж береться така дитяча жорстокість і чи можна їй вчасно запобігти

Стрілянина у школах: вчені розповіли, звідки ж береться така дитяча жорстокість і чи можна їй вчасно запобігти

Фото: tatar-inform

Потрібно звертати увагу на те, що говорить дитина.

Масова стрілянина відбулася в російській школі. За уточненими даними, загинули 9 осіб: учні, 26-річна вчителька англійської та вахтерка. Ще два десятки осіб - шпиталізували. Усе сталося в Казані. Стрілець - випускник цієї самої школи. Його вже затримали.

Про це йшлося в сюжеті ТСН.19:30 11 травня.

Підполковник поліції Юрій Кіцул розповів, що за всі роки незалежності в Україні не вели жодної статистики масових розстрілів у школі - крім одного випадку. Трагедії, яка не тільки в Україні, у світі вважається наймасовішою за усі останні роки. У 2018 сталося вбивство в окупованому Криму. Тоді студент четвертого курсу Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков розстріляв 20 людей, ще 65 – поранив. Після - вкоротив собі віку. Найімовірніше, зробив це через цькування з боку одногрупників. Також російські ЗМІ припускали, що нападник надихнувся відомою масовою стріляниною в американській школі 22 роки тому, коли загинули 13 осіб. Росляков був одягнений, як один із двох стрільців, які вчинили тоді злочин.

Ще одне наймасовіше вбивство у початкових школах США трапилось у 2012. Двадцятирічний син спочатку застрелив у будинку власну маму, після - озброєний пістолетами приїхав у початкову школу і розстріляв двадцять дітей у віці шість — сім років та семеро дорослих.

У США, де розстріли школярів вважають серйозною громадською проблемою вчені навіть провели дослідження і дійшли висновку: скласти портрет учнів, які схильні до таких злочинів - не можливо. Бо одні жили з обома батьками, в забезпечній родині. Інші - із прийомної або були сиротами. Хтось мав багато друзі, хтось майже ні з ким не спілкувався. Втім поруч навели примітку: здебільшого в усіх випадках - діти не поспішають. Тобто шукають зброю, довго продумують план. І саме в цей момент - зміна їхньої поведінки - може бути найбільшою підказкою 

Тобто потрібно звертати увагу на те, що говорить дитина, можливо, вона гіперактивна, або навпаки - навідріз відмовляється з кимось спілкуватись, наскільки уважно вас слухає і як реагує на зауваження.

А ще - за дослідженнями тих же американських вчених, у 98 відсотках - стрільці незадовго до трагедії переживали серйозний стрес чи втрату, 78 % намагалися або задумувалися як вкоротити собі віку. У 81 % випадків - діяв наодинці, але найчастіше комусь розповідали або натякали на те, що планують зробити. 71 % з нападників були жертвами довгого і жорстокого булінгу.

Як повідомлялося, у вівторок, 11 травня, у столиці республіки Татарстан - у Казані в школі № 175 сталася стрілянина, у якій загинуло щонайменше дев'ять учнів та 26-річна вчителька англійської мови. Стрільцем виявився 19-річний Ільназ Галявієв, який закінчив школу чотири роки тому. Хлопця затримали правоохоронці. 

Новини світу: чому діти беруть до рук зброю і що стає спусковим гачком юнацької жорстокості

Новини світу: чому діти беруть до рук зброю і що стає спусковим гачком юнацької жорстокості

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.