Вчений намагався вивезти з України секретні матеріали

СБУ затримала в "Борисполі" працівника однієї з київських дослідних організацій, який заховав у речах флешки з таємною інформацією.

В аеропорту "Бориспіль" співробітники СБУ затримали чоловіка, який намагався вивезти за кордон матеріали, що становлять державну таємницю. Він виявився працівником одного з дослідних інститутів Києва.

67-річний науковець відлітав у законне відрядження у складі української делегації. Він сховав флеш-карти з нотатками і знімками друкованих листів досліджень, а також компакт-диски з інформацією технічного характеру, серед своїх особистих речей.

Експерти встановили, що вилучені документи відносилися до категорії технологій подвійного призначення – могли бути використані як для цивільних, так і військових потреб. Тому, зокрема, могли завдати шкоди національним інтересам держави в оборонно-промисловій сфері.

Дата затримання ученого невідома. Разом з тим, повідомляє прес-служба СБУ, вже відбулося судове розслідування, і Апеляційний суд Київської області визнав підсудного винним.

Втім, зважаючи на "щиросердне каяттям і співпрацю зі слідством", вченого не відправили до місць позбавлення волі.

Читайте також:

Хорошковського обшукали, тому що він прилетів зі Швейцарії

СБУ спіймала військових, які продавали шпигуну державну таємницю

Джерела в РНБО: українські дипломати в Румунії шпигували для Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: