Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчителі української мови у школах нацменшин отримують надбавку до 30% - Гриневич

На кабінети української у бюджеті закладено 46 млн грн.

Вчителям української мови у школах з іншими мовами навчання встановили надбавку до 30%.

Про це повідомила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, передає Радіо Свобода.

"Вчителі української мови почували себе у школах з навчанням мовою нацменшин приниженими. Саме тому ми зараз Кабміном виділили кошти на обладнання кабінетів української мови у таких школах. А також встановили цим вчителям надбавку до 30% – найбільшу, яка є, щоб вони мали заохочення", – зазначила вона.

За словами Гриневич, у цьогорічному бюджеті закладено 46 мільйонів гривень на кабінети української мови в іншомовних школах. За ці кошти місцева влада має закупити обладнання для цих кабінетів, відповідно до тих рекомендацій, які виробили в Міносвіти.

Нагадаємо, згідно із законом "Про освіту", який президент Петро Порошенко підписав у вересні 2017 року, єдиною мовою навчання в Україні буде українська. Таке рішення викликало обурення зі сторони деяких країн. Зокрема Румунія та Угорщина жорстко його розкритикували, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. 

Венеціанська комісія у своїх висновках щодо українського закону про освіту зазначила, що українська влада має внести правки до законуу, інакше права нацменшин на отримання середньої освіти рідною мовою будуть порушені. Раніше стаття 7 нового закону про освіту спричинила різку критику, зокрема, з боку Будапешта, Бухареста, Варшави. Ця стаття передбачає, діти з родин нацменшин зможуть навчатися рідною мовою лише у початковій школі. Починаючи від 5 класу, весь навчальний процес вестиметься українською мовою, а мови нацменшин вивчатимуться лише як предмет.

Будапешт вбачає в нормах документу дискримінацію угорської та інших нацменшин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто наголосив, що від України вимагають юридичних гарантій щодо дотримання прав угорців, а також – призупинити дію згаданого закону. У відповідь урядовці подовжили перехідний період для запровадження "мовної" статті закону "Про освіту" для національних меншин. Тепер у дітей з національних меншин та їхніх батьків буде більше часу для переходу на нові правила викладання предметів. Перехідний період триватиме до 2023 року. "

ВідеоУряд подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону "Про освіту"

Тепер у дітей з національних меншин та їхніх батьків буде більше часу для переходу на нові правила викладання предметів. Перехідний період продовжено до 2023 року. Угорщина блокує проведення засідання Комісії Україна-НАТО через претензії до "мовної" статті українського закону "Про освіту". Українська сторона назвала маніпуляцією і шантажем дії Угорщини, яка змушує Україну призупинити дію закону.

Уряд подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону "Про освіту"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції