Вдова Гонгадзе вимагає суду над тими, хто покривав убивство

Мирослава Гонгадзе вимагає порушити справи проти тих, хто покривав убивство її чоловіка, а такош - переглянути обставини смерті Кравченка.

Мирослава Гонгадзе, вдова журналіста Георгія Гонгадзе, заявила, що Генпрокуратура має порушити кримінальні справи щодо осіб, які покривали вбивство її чоловіка.

"Перше, що повинна зробити прокуратура – це порушити кримінальні справи щодо тих осіб, які покривали цей злочин", - сказала вона.

"Треба розслідувати всі обставини покриття цього злочину під час президентства Леоніда Кучми після вбивства Георгія. Без цього неможливо визначити міру його вини", - вважає Мирослава.

Крім того, на її думку, Генпрокуратура повинна переглянути обставини смерті екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

"Кому була вигідна ця смерть і як вона сталася – ці питання будуть визначальними для визначення міри вини президента Кучми та інших посадових осіб, які звинувачені в убивстві", - підкреслила вдова Гонгадзе.

Вона повідомила, що їй як потерпілій стороні надали постанову про порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми, але ніякої детальнішої інформації вона не має.

Мирослава зазначила, що найближчим часом планує зустрітися з першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним у Вашингтоні для обговорення цього питання.

Нагадаємо, Гонгадзе був викрадений 16 вересня 2000 року. Вже 17 вересня за фактом його зникнення було порушено кримінальну справу, розслідування якої взяв під свій контроль президент Леонід Кучма.

21 березня стало відомо, що проти другого президента України порушено кримінальну справу, а також видано заборону про невиїзд. Його підозрюють у співучасті у вбивстві. Зокрема, Кучма підозрюється в перевищенні повноважень і дачі указів відповідним службам, які і призвели до смерті Гонгадзе.

28 листопада 2000 року лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз оприлюднив "плівки Мельниченка" - аудіозаписи, нібито, таємно зроблені майором президентської охорони Миколою Мельниченком у кабінеті президента України - на них Леонід Кучма обговорює Гонгадзе як проблему по черзі з главою МВС Юрієм Кравченком, генпрокурором Михайлом Потебеньком, головою СБУ Леонідом Деркачем і головою президентської адміністрації Володимиром Литвином.

Таким чином, фігурантами скандалу стали всі керівники силових відомств України. На одному із записів людина з голосом, схожим на голос екс-президента наказує міністру Кравченко "розібратися" з неугодним журналістом, а на іншій Кравченко звітує перед Кучмою про виконану роботу.

Експертизи аудіозаписів, проведені в США і Європі, визнали автентичність голосу Леоніда Кучми. Однак через те, що записи Мельниченка робилися на цифровий диктофон, експерти не змогли ні довести, ні спростувати можливість подальшого монтування.

Читайте також:

У Мельниченка є докази, що вбивство Гонгадзе організував Литвин

"Плівки Мельниченка" визнали доказом у розслідуванні вбивства Гонгадзе

Литвина здивувало порушення кримінальної справи проти Кучми

Кравчук: Кучма не знав, що слова "заткніть рота Гонгадзе" підлеглі сприймуть, як вказівку до дії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: