Вдова Ґонґадзе обурена слідством у справі про вбивство чоловіка

Вдова журналіста обурена тим, що інформацію про справу вона дізнається з преси та боїться, що за смерть Ґоняадзе покарають лище виконавця.

Вдова журналіста Георгія Ґонґадзе Мирослава обурена тим, що слідство не інформує її про хід розслідування справи про смерть її чоловіка.

"Зі мною особисто ніхто зі слідства жодного разу не спілкувався", - сказала вона в інтерв'ю журналу "Фокус".

"Мене дуже обурює, що вся інформація про те, що знайшли частини черепа, частини щелеп, йде в пресу, і жоден представник влади не зволів мені подзвонити і сповістити про це. Цинізм просто вражає", - наголосила жінка.

На зауваження про те, що багато хто вгледів в арешті генерала Олексія Пукача, який вважається основним виконавцем вбивства Ґонґадзе, передвиборчу акцію, Мирослава погодилася, що "арешт виглядає дивно".

"Для мене він був громом серед ясного неба – у мене було мало надій на те, що це коли-небудь станеться. І це я вважаю великою заслугою правоохоронних органів, і СБУ насамперед", - зазначила вдова журналіста.

Разом з тим вона висловила стурбованість тим, що "тепер у політичних інтересах цю справу можуть передати в суд, обмежившись одним Пукачем". "Для того щоб він назвав замовників, потрібні додаткові докази, це значить – потрібен час. Швидкий суд тут тільки зашкодить розслідуванню", - впевнена Ґонґадзе.

На зауваження про те, що раніше вона виступала проти оприлюднення імен замовників убивства, Мирослава Ґонґадзе відповіла: "Я за те, щоб вони стали відомі. Але дивіться, що сталося свого часу з Юрієм Кравченком: як тільки він повинен був давати покази у цій справі, відразу "покінчив із собою".

"Я не хочу, щоб таке тепер трапилось з кимсь зі свідків або підозрюваних. Зараз же питання не тільки про політичну смерть тих людей, що можуть мати відношення до вбивства Гії, мова йде вже про їхню реальну свободу, життя і смерть", - пояснила вона.

Мирослава Ґонґадзе також заявила, що відчуває тиск "з усіх боків": "Я не можу сказати, що мені дзвонять і кажуть робити те або інше, але є джерела, що рекомендують щось робити".

На питання про те, що колись Віктор Ющенко назвав розслідування убивства Ґонґадзе справою свого президентства, вдова журналіста відповіла: "Я думаю, що Ющенко повинен виконати обіцянку, яку він дав суспільству і мені, але це не значить, що він повинен швиденько "состряпати" справу і відправити її в суд. Потрібна якісна робота і покарання усіх замовників і організаторів злочину".

Нагадаємо, 21 липня на Житомирщині був затриманий генерал, екс-начальник головного управління кримінального розшуку департаменту пошуково-розшукової діяльності МВС Олексій Пукач. Його звинувачують в тому, що він був головним виконавцем вбивства Георгія Ґонґадзе.

За свідченнями Пукача в Київській області було знайдено фрагменти черепа (за іншими даними, цілий череп) і зуби, які, ймовірно, належали журналісту. зараз факт їхньої належності Георгію Ґонґадзе перевіряють експерти.

Крім того, за інформацією джерел, зараз не підтвердженою офіційно, Пукач вже назвав усіх замовників вбивства журналіста.

Опозиційний журналіст Георгій Ґонґадзе був викрадений 16 вересня 2000 року. Наступного дня за фактом його зникнення було порушено кримінальну справу, розслідування якої тодішній президент Леонід Кучма узяв під особистий контроль.

У листопаді 2000 року в Таращанському лісі під Києвом був знайдений обезголовлений труп, який, на думку експертів, належить Ґонґадзе.

Читайте також:

Голову Ґонґадзе знайшли в іншому місці

Генпрокуратура пообіцяла, що Пукач буде живий

У камері Пукача знайшли півтораметрову мотузку

Пукач назвав усіх замовників вбивства Ґонґадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: