Вдова Ґонґадзе вимагає відсторонити слідчих у справі про його вбивство

Мирослава Ґонґадзе не довіряє керівникам слідства у справі свого чоловіка та збирається провести аналіз фрагментів його черепа за кордоном.

Вдова Георгія Ґонґадзе Мирослава заявляє відвід керівництву слідства у справі про вбивство журналіста та наполягає на проведенні закордонної експертизи фрагментів знайденого під Києвом черепа.

Про це повідомила представник Мирослави Ґонґадзе у справі Валентина Теличенко. Вона, зокрема, заявила, що знайдені на Київщині фрагменти черепа "з великою ймовірністю є фрагментами черепа Георгія Ґонґадзе".

Однак Мирослава Ґонґадзе наполягатиме на проведенні генотипоскопічної експертизи (експертизи ДНК) "в експертній установі поза межами України, якій би потерпіла довіряла", відзначила юрист.

Теличенко також повідомила, що 29 липня вона звернулася до генерального прокурора Олександра Медведька із заявою про відвід слідчому Олександру Харченку та з проханням усунути від розслідування справи заступника голови ГПУ Миколу Голомшу.

Мирослава Ґонґадзе та її представник посилаються на "недостатній професійний рівень вказаних осіб та їхню неспроможність противитися політичному тискові". Теличенко нагадала, що, відповідно до КПК, генеральний прокурор має 24 години для відповіді потерпілій.

1 липня цього року генеральний прокурор уже дав оцінку роботі свого заступника Голомші, забравши з-під його контролю справу Ґонґадзе та доручивши контроль за слідством Віталію Щоткіну, відзначила Теличенко. "Чому раптом це рішення змінилося, залишається незрозумілим", - звернула вона увагу.

"У Генпрокуратурі є висококваліфіковані фахівці. Саме завдяки їхнім зусиллям у 2005-2006 році до суду було передано спроможні обвинувачення і в справі Георгія Ґонґадзе, і в справі Олексія Подольського", - також відзначила Теличенко.

Вона нагадала, що на той час слідством керував заступник генпрокурора Віталій Щоткін, а підтримував обвинувачення в суді Віктор Кудрявцев.

"У професійних якостях цих керівників я не сумніваюся. Сьогодні ж Генпрокуратура безсоромно піариться, використовуючи для цього результати роботи оперативників СБУ, а водночас навіть з першим допитом Олексія Пукача слідчі допустили порушення КПК, допитавши його за відсутності захисника", - обурилася Теличенко.

На її думку, "брак професійності слідчих ставить під загрозу спроможність обвинувачення в суді та унеможливлює їхню роботу під тиском політичних чинників та спекуляцій".

Копію звернення до генпрокурора надіслано на ім’я президента Віктора Ющенка. "Отож, він також мусить сказати своє слово", - додала Теличенко.

Нагадаємо, у вівторок, 28 липня, біля села Сухоліси Білоцерківського району Київської області було знайдено фрагменти черепа, який, імовірно, належав Георгію Ґонґадзе.

Місце знаходження черепа вказав колишній начальник головного управління кримінального розшуку департаменту пошуково-розшукової діяльності МВС Олексій Пукач. Він був заарештований на Житомирщині 21 липня.

Заступник генпрокурора Микола Голомша заявив, що знаходження фрагментів черепа остаточно доводить провину Пукача у вбивстві журналіста. Разом із тим, ГПУ поки нічого не знає про замовників злочину.

У той же час, Валентина Теличенко закликала не переоцінювати факт знаходження фрагментів черепа. На її переконання, він має моральне значення, але слідство потрібно продовжити, щоб встановити всіх замовників і організаторів вбивства.

Опозиційний журналіст Георгій Ґонґадзе був викрадений 16 вересня 2000 року. Наступного дня за фактом його зникнення було порушено кримінальну справу, розслідування якої тодішній президент Леонід Кучма узяв під особистий контроль.

У листопаді 2000 року в Таращанському лісі під Києвом був знайдений обезголовлений труп, який, на думку експертів, належить Ґонґадзе.

Читайте також:

Генпрокуратура: череп Ґонґадзе остаточно довів провину Пукача

Адвокат Ґонґадзе: не потрібно переоцінювати знахідку черепа

Знайдено рештки черепа Ґонґадзе

Пукач не здав замовників вбивства Ґонґадзе – ні живих, ні мертвих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: