Величезні тріщини в стінах і гучний тріск каміння: мешканці будинку в Дніпрі бояться власних квартир

Дата публікації
Перегляди
8109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Величезні тріщини в стінах і гучний тріск каміння: мешканці будинку в Дніпрі бояться власних квартир

Фото: pixabay.com

Цей будинок оточений будівельними майданчиками з усіх боків, а під землею риють метро.

У Дніпрі жителі півсотні квартир уже рік із острахом заходять до власного житла, бо бояться, що будь-яка злива змиє уже їхній будинок, адже неподалік стоїть гуртожиток, який ледь не пішов під землю у жовтні минулого року, йдеться в ТСН.19.30.

Від гучного тріску бетонних плит перелякані мешканці цього будинку навіть прокидаються серед ночі. Що будинок, зведений у середмісті Дніпра ще у 60-х, вкривається тріщинами, його мешканці помітили ще рік тому. Налякані люди викликали фахівців – ті встановили маячки. «Бачите, йде розсування на 6 мм. Будинок дає усадку, стіна тріщить. І спочатку була тріщина досі, а зараз вона йде в наступну квартиру вниз», - показує тріщини мешканка будинку Юлія.

Цей будинок оточений будівельними майданчиками з усіх боків. Під землею риють метро. Найбільше лякає людей, що їхній будинок може спіткати доля розташованого неподалік гуртожитку політехнічного інституту. Минулоріч у жовтні після дводенного дощу просто під стіною будівлі утворилося кількаметрове провалля. Стіна тріснула та просіла. Тоді евакуювали майже 4 сотні студентів, ніхто не постраждав. Студентів переселили до сусіднього гуртожитку, а за два місяці посадовці відзвітували – аварійну будівлю зміцнили металевими балками і гуртожиток не завалиться. Виділили гроші і на ремонт п'ятиповерхівки. Там замінили дах та зробили бетонне вимощення навколо. Утім тріщини і досі збільшуються.

У Дніпрі стіни багатоповерхівки вкрилися тріщинами: пожильці побоюються обвалу

У Дніпрі стіни багатоповерхівки вкрилися тріщинами: пожильці побоюються обвалу

Проблема просідання будинку може бути пов'язана із грунтовими водами, кажуть фахівці. «У всьому цьому регіоні вода, якщо вона потрапляє під фундамент, то вона викликає такі іноді катастрофічні наслідки», - пояснює завідувач кафедри будівництва автомобільних доріг та геодезії ПДБА Юрій Кірічек.

Через підтоплення люди вже неодноразово зверталися до міськради. Бо окрім гуртожитку, у цьому кварталі підмиває щонайменше ще три будинки. Якось прояснити ситуацію знімальній групі ТСН у міськраді не спромоглися протягом останніх двох тижнів. А тепер чиновники взагалі пішли на карантин.

Кореспондент Антон Мачула

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація