Велика Британія погрожує Україні санкціями через Тимошенко

Британія попередила Україну: "ми уважно слідкуємо за розвитком кримінальних справ проти колишніх урядовців".

Велика Британія стурбована переслідуваннями колишніх урядовців в Україні. Наразі Лондон не вважає за необхідне вводити проти Києва санкції, але якщо ситуація не зміниться, Велика Британія вживе відповідних заходів.

Про це в інтерв’ю виданню "День" повідомив посол Великої Британії в Україні Лі Тернер, коментуючи кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів.

Посол зазначив, що "ми уважно слідкуємо за розвитком кримінальних справ проти колишніх урядовців. Ми не можемо робити жодних попередніх висновків щодо того, як саме завершиться розгляд окремих справ, оскільки за це питання відповідають українські суди. Однак ми стурбовані припущеннями про можливі політичні мотиви цих справ".

"Ми чітко пояснили представникам української влади, що будь-яке враження про вибірковість і непропорційність застосування правових заходів може значно й надовго зашкодити міжнародній репутації України. Наразі ми не вважаємо адекватним введення санкцій, наприклад, заборону на подорожі", - сказав він.

Тернер закликав українську владу забезпечити дотримання міжнародних зобов’язань щодо поваги до принципів верховенства права. "Ми продовжимо спостерігати за подальшим розглядом цих справ у судах, а особливо справ, порушених проти лідерів опозиційних політичних сил, в контексті загального політичного й правового розвитку України", - сказав він.

"У разі погіршення ситуації ми будемо змушені переглянути свою позицію та будемо консультуватися з нашими європейськими й іншими міжнародними партерами щодо найбільш адекватної відповіді", - наголосив посол Великої Британії.

Нагадаємо, що 24 червня у Печерському суді Києва розпочинається судовий процес над Тимошенко.

Опозиція вимагає від президента України Віктора Януковича забезпечити неупереджений, справедливий судовий розгляду справи Юлії Тимошенко, а також пряму трансляцію судового засідання.

Читайте також:

Тимошенко звернулась по захист в Європейський суд з прав людини

Від Януковича вимагають судити Тимошенко в прямому ефірі

Аудитори Тимошенко визнали її невинною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: