Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Велика історична подія". Варфоломій розпочав святкову службу зі слів про автокефалію для України

"Велика історична подія". Варфоломій розпочав святкову службу зі слів про автокефалію для України

Вселенський патріарх запевнив, що передача томоса відбудеться.

Константинопольський патріарх Варфоломій розпочав виступ на святковій новорічній церемонії розрізання пирога зі слів про Україну.

"Господь благословив рік, що минає. Ми славимо його за всі блага, які він нам дав, і особливо за велику і історичну подію - автокефалію церкви України, справа, яка завершиться і буде благословенна наступної неділі в присутності нового предстоятеля цієї сестринської церкви і в присутності президента країни пана Порошенка. Тут вони отримають томос автокефалії", - сказав Варфоломій, передають "РИА Новости".

Патріарх зазначив, що цьому рішенню було багато сильної протидії, але позиція Константинополя не зміниться. Також Варфоломій сподівається, що сестринські церкви, які чинять спротив рішенням Вселенського патріархату, "думатимуть більш логічно і справедливо, з більшою повагою та вдячністю до церкви нашого Вселенського патріархату".

Також Варфоломій зазначив, що видача томосу стане фінальною стадією отримання автокефалії. Передача відбудеться 6 січня у Києві.

15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення створення єдиної Помісної церкви й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату. 

Дивіться, які церкви вже перейшли до Православної церкви України:

Залиште свій коментар

Вибір редакції