"Велика Румунія" загрожує територіальній цілісності України

Молдавський президент Володимир Воронін попереджає, що "агресивний румунізм" шкодить національним інтересам України.

Президент Молдови Володимир Воронін заявив, що "агресивний румунізм" підживлює придністровський сепаратизм та підриває стабільність в регіоні.

"Всі ті, хто відкрито надихає неповнолітніх громадян моєї країни фантастичними сценаріями про відтворення Великої Румунії, в першу чергу підривають регіональну стабільність", - сказав Воронін у своєму телезверненні до нації.

Зокрема, він зауважив і про зазіхання "фундаменталістського румунізма" на територію України.

"Не кажучи вже про те, що провокаційні дії під прикриттям патріотизму завдають безперечного збитку і національним інтересам України, і її територіальній цілісності, підштовхуючи, таким чином, весь регіон до загрози небезпечної балканізації", - підкреслив Воронін.

При цьому він додав, що "моя країна бажає розвивати найдобріші та міцні відносини дружби і співпраці з Румунією".

"Але ми маємо право вимагати від бухарестської влади ставитися до нас з повагою і чесно, як до суверенної держави, як до народу, який живе за законами своєї країни без зовнішнього втручання, розвиваючи демократію в європейському дусі і відповідно до міжнародних норм і міжнародної практики", - підкреслив президент.

На думку Вороніна, "кращим доказом європейських устремлінь Румунії, її щирої пошани до молдавської державності стане підписання Базового політичного договору між нашими країнами і підписання договору про кордони".

Нагадаємо, Молдова після масових заворушень в Кишиневі вирішила ввести з Румунією візовий режим. Крім того, посол Румунії в Молдові був оголошений персоною нон-грата.

Володимир Воронін заявляв, що масові заворушення у центрі Кишинева були спробою державного перевороту.

За його словами, "вплив Румунії дуже серйозний та відчувається дуже серйозна агентурна робота". Натомість Бухарест попросив комуністичну владу Молдови не перекладати відповідальність за внутрішню ситуацію на сусідів.

Читайте також:

Молдова знайшла румуна, винного в заворушеннях у Кишиневі

В Одесі затримали двох організаторів заворушень в Молдові

Румунія називає заяви Молдови "провокацією"

Президент Молдови звинуватив Румунію в державному перевороті

У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: