Великдень онлайн. Римо-католикам пояснили правила святкування

Великдень онлайн. Римо-католикам пояснили правила святкування

Фото: УНІАН

Священнослужителі запевняють, що парафіяни, які будуть дивитися онлайн-трансляцію, вважатимуться освяченими, як і святкова їжа.

Римо-католики цього року Великдень святкуватимуть у режимі онлайн. Усі храми в усій Україні закриті й не відкриватимуть 11 і 12 квітня. Про це ТСН.ua сказав настоятель Римсько-Католицької парафії святого Миколая в Києві отець Андрій Рак.

"Все відбуватиметься відповідно до постанови Кабміну про обмеження у період карантину – храми будуть закриті в усій Україні. Вони вже закриті. Святкове богослужіння відбудеться цього року без парафіян", - повідомив отець Андрій.

За його словами, парафіяни можуть подивитися службу в онлайн-трансляції по телевізору або в інтернеті. "І навіть якщо хтось прийде до храму, всередину потрапити не зможе. Все буде закрито. Обряди на вулиці ми проводити не будемо. На жаль, ми по-іншому не зможемо", - зазначив священнослужитель.

Він додав, що парафіяни, які будуть дивитися онлайн-трансляцію, вважатимуться освяченими, так само, як і паски та інша святкова їжа. "Якщо людина бажає, щоб її паска освятилася, під час читання молитви священниками це станеться. Для молитви немає перешкод. Духовна сила - вона діє", - констатував отець Андрій.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація