"Велике будівництво": Нова злітно-посадкова смуга аеропорту Одеси прийняла перший літак

"Велике будівництво": Нова злітно-посадкова смуга аеропорту Одеси прийняла перший літак

У аеропорту "Одеса" відкрили нову злітно-посадкову смугу. Вона дозволить приймати широкофюзеляжні літаки, такі як Boeing 767 і Airbus A330. ЗПС вже прийняла перший літак, що виконав рейс авіакомпанії SkyUp Airlines PQ107 з Києва (Бориспіль).

Про це повідомляє Одеська ОДА.

Будівельні роботи тривали 31 місяць. Смуга має довжину 2,8 км та ширину 45 м. Споруджено також супутню інфраструктуру: дві рульові доріжки, сучасна навігаційна система посадки, перон перед новим терміналом, 4 телетрапи для посадки-висадки пасажирів.

При будівництві вперше у Східній Європі застосували технологію "важкого" бетону товщиною 40 см, яка збільшила її міцність і пропускну здатність вдвічі.

"Одеський аеропорт - це серце інфраструктурних об’єктів та міжнародних транспортних коридорів всієї нашої області. І я переконаний, що це буде той магніт, який зможе залучати потужні інвестиції, що сприятимуть розвитку Одеського регіону", — зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Нова ЗПС одеського аеропорту – проєкт у межах програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Гриневецький повідомив, що в рамках "Великого будівництва" також планується міст через Дністровський лиман, реконструкція Хаджибейської дамби та будівництво дороги в обхід Сухого лиману. А за межами міста  — проєкти, пов’язані з Дунаєм та островом Зміїним.

У 2012 році був розроблений проєкт будівництва сучасного пасажирського термінального комплексу аеропорту "Одеса" площею близько 30 тис. м2. У 2017 році термінал розпочав обслуговувати внутрішні та міжнародні рейси. Наразі вже завершена третя черга будівництва, яка дозволяє обслуговувати літаки на новому пероні. 

У подальшому, після того, як злітно-посадкова смуга буде продовжена ще до 3200 метрів – аеропорт зможе без обмежень приймати літаки класу E, такі як Boeing-767-300. Це дозволить аеропорту "Одеса" стати одним з найбільших регіональних аеропортів Східної Європи. За прогнозами, завдяки новій ЗПС річний пасажиропотік аеропорту зросте до 4 млн осіб до 2026 року.

Як раніше зазначив заступник голови Офісу президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко, цього року у рамках президентської ініціативи стартувала масштабна реконструкція регіональних аеропортів.

Наступна публікація