"Велике будівництво" з'єднало Хортицю з лівим берегом Запоріжжя - Кубраков

"Велике будівництво" з'єднало Хортицю з лівим берегом Запоріжжя - Кубраков

На будівництві флагманського об'єкту програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» 28 липня було змонтовано останню секцію прогонової будови вантового мосту, в результаті чого були між собою з'єднані лівий берег Запоріжжя і острів Хортиця.

Про це у Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Сьогодні відбулась історична подія – острів Хортиця нарешті поєднано з лівим берегом Запоріжжя», - написав Кубраков.

Він також згадав, як два роки тому завдання добудувати Запорізькі мости багатьма сприймалося як нереальне. «Однак, - пише міністр, - у всієї команди Великого будівництва було чітке розуміння, що потрібно робити: налагодити управлінські процеси, знайти фінансування та надійного підрядника».

Роботи на об'єкті тривають у режимі 24/7, при цьому, не дивлячись на високі темпи, підтримується їх висока якість.

Після установки останньої секції вантового мосту, як пояснив Кубраков, мостобудівники добудують пілон і приступлять до зварювання усіх сегментів в одну нитку балки жорсткості. Після цього буде проведений монтаж вантів і балку жорсткості опустять у проєктне положення.

На наступних етапах мостовикам належить влаштувати гідроізоляцію та укласти дорожнє покриття.

Одночасно роботи тривають і на низовій частині вантового мосту, де усі прогонові секції планується встановити до кінця року.

Також тривають роботи на балковому мосту, що є складовою частиною всього мостового ансамблю.

«Вже у 2021 році українці зможуть проїхати з Лівого на Правий берег Дніпра у Запоріжжі новою сучасною автомагістраллю. І ми нарешті зробимо важливий крок у подоланні проблеми із заторами у місті», - заявив Кубраков.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко заявив, що в 2021 році в рамках Національної програми відновлення мостів буде збудовано та відремонтовано 150 мостів і штучних споруд.

Наступна публікація