Великий Голод у цифрах: Україна вшановує жертв радянських репресій

Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом визнали 23 країни світу.

Мученицька смерть – як виховний захід для нескорених. Саме таке визначення Голодомору 1932-1933 років найчастіше лунало цього тижня в чергову річницю пам'яті його жертв. Українці ставили свічки у вікнах. Бо майже в кожній українській родині є за кого поставити свічку цими днями. Це легко перевірити – у Мережі з'явилася карта Голодомору із реєстром загиблих. Кожен може пошукати своїх.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Весна-літо 1933-го. Кожні три секунди в українському селі мре від голоду людина. 17 смертей – щохвилини. Тисяча померлих – за добу. Убивчі хлібозаготівлі та контрольні постріли по українському селу – продовольчі штрафи для тих, хто не впорався із фантастичним зерновим планом – за рік скосили 3,5 млн українців. Історики додають ще 1,1 мільйона так ніколи і ненароджених дітей. Відтак, смертельний урожай Голодомору за найскромнішими підрахунками сягає 4,6 млн життів. Деякі дослідники називають цифру до 7 млн.

Так Сталін покарав українців, які не хотіли колективізуватися. 1930-го року українські селяни зчинили 4 тисячі повстань – 1,2 млн бунтівників по всій країні – практично антиколгоспний Майдан. Каральна хлібозаготівля мала стати уроком для нескорених.

Одночасно із кількістю могил росте експорт українського зерна. За три роки він стрибнув у 20 разів – із 260 тис. тонн у 1929 році до 5,2 млн тонн у 1932-му, а це – вантажний потяг довжиною в тисячу кілометрів, фактично через усю Україну. Трунами закатованих можна викласти шлях у сім разів довший.

На сьогодні 23 країни світу визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом.

Голодомор в цифрах: Україна вшанувала пам'ять жертв геноциду свого народу

26 листопада українці ставили свічки у вікнах, вшановуючи пам'ять жертв Голодомору. Лише за 1933 рік загинуло три з половиною мільйони українців. Історики додають ще мільйон так ніколи і ненароджених дітей. Відтак смертельний врожай Голодомору за найскромнішими підрахунками сягає чотири із половиною мільйони життів. Деякі дослідники називають цифру до семи мільйонів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: