Великий комерційний міф. Супрун розповіла про остеохондроз і лікування болю в спині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Врятує від страждань активний спосіб життя, наголошує урядовиця.

Остеохондроз насправді рідкісне захворювання, повязане із порушенням розвитку кісток, а біль у спині краще лікувати вправами. Про це написала у Facebook в.о міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За словами урядовиці, в Україні діагноз остеохондроз є великим комерційним міфом сучасності, адже часто лікарі ставлять його, якщо у пацієнта є біль у спині.

"Як результат, для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболювальні препарати та інші дороговартісні методи, що в цілому досить сильно б’ють по кишені пацієнтів", - написала Супрун.

Остеохондроз - діагноз, з яким ви можете лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом...

Опубліковано Уляна Супрун 3 травня 2018 р.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), біль в спині - одна з найбільш поширених причин звернення пацієнтів за медичною допомогою. У західних країнах людям з таким симптомом рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболювальні препарати. На додаткові обстеження йдуть лише за наявності інших симптомів, зокрема, порушення чутливості кінцівок, слабкості в м’язах, порушення функції органів тазу та появі болю вночі.

"Зазвичай ці симптоми виникають за наявності серйозної патології хребта, проте виявляють їх не більш ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (як захворювання підшлункової залози, нирок, органів тазу)", - додала очільниця МОЗу.

Якщо пацієнт відчуває біль, Супрун радить вести рухливий спосіб життя, виконувати вправи для спини та приймати протизапальні знеболювальні засоби після консультації з лікарем. Не варто зловживати і сильними знеболювальними препаратами.

"За результатами досліджень, сильні знеболювальні, які, наприклад, містять опіоїди, не забезпечують більш ефективного полегшення болю та мають більший потенціал для заподіяння шкоди організму", - йдеться у повідомленні глави МОЗу.

У разі, якщо біль не зникає протягом місяця і лише погіршується, слід звернутися до лікаря для додаткового лікування.

міфи від супрун. інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції