Великобританія незадоволена станом демократії в Україні

Британський уряд висловив занепокоєння щодо питань стану демократії та прав, які гарантуються українською Конституцією.

У Великобританії, як і в усій Європі, стурбовані ситуацією в Україні у царині прав людини та демократії. Про це заявив міністр британського уряду у справах Європи Девід Лідінгтон.

Він, зокрема, зазначив, що стурбований "станом справ з деякими моментами, які стосуються прав людини та демократії в Україні".

"І я хотів би дізнатися від українських лідерів, чому вони часом вдаються до певних кроків. Деякі останні події викликали певне занепокоєння, і не лише в Сполученому Королівстві", - сказав Лідінгтон.

"Ми стурбовані, і якщо Ви подивитеся на нещодавню резолюцію, що її ухвалила Парламентська Асамблея Ради Європи, то зможете побачити, що це занепокоєння поділяють країни цілого Європейського Союзу", - сказав британський міністр.

"І всі вони є друзями України! Але вони висловлюють стурбованість, хоча вони не налаштовані неприязно до України. Сполучене Королівство, так точно!", - запевнив він.

Лідінгтон наголосив: "Ми хочемо бути гарними справжніми друзями України. Ми хочемо поглиблювати наші взаємини, але існує певна стурбованість щодо питань стану демократії та прав, які гарантуються українською Конституцією, і ми маємо про це поговорити".

"Ми прагнемо, щоб Україна продовжувала поглиблювати свої стосунки зі Сполученим Королівством та Європейським Союзом в цілому. Ми хочемо, аби спостерігався прогрес у плані підписання всеохоплючої угоди про зону вільної торгівлі, а також щоб була підписана Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом", - сказав також він.

"Британія також цілком віддана справі поглиблення співпраці в рамках програми "Східного партнерства", і щоб цей проект розвивався й надалі", - зазначив Лідінгтон.

Говорячи про переговори між Україною та ЄС щодо підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, він зазначив: "Не думаю, що ми тут можемо зійтися на якійсь конкретній даті".

"Хотілося б бачити, аби обидві ці угоди - про асоціацію та про створення зони вільної торгiвлі - були готові якомога швидше. Для цього потрібний значний поступ у проведенні економічних та політичних реформ всередині самої України. Я хотів би, аби ми пришвидшили поступ до угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, але це не те, що перебуває в руках уряду у Лондоні", - сказав британський міністр.

А на запитання щодо можливості безвізового режиму з країнами ЄС для українців Лідінгтон нагадав, що Сполучене Королівство не є частиною Шенгенської угоди, і це - питання до переговорів країн Шенгенської угоди та України.

"Ми зі свого боку бажаємо Україні максимальних успіхів у її намірах поглибити стосунки з Євросоюзом. Ми виступаємо за європейське майбутнє України. Але політична, а також економічна реформа є невід'ємними частинами цього процесу", - сказав британський міністр.

Нагадаємо, Парламентська Асамблея ради Європи 5 жовтня прийняла резолюцію щодо стану демократії в Україні.

ПАРЄ висловила свою стурбованість зростаючою кількістю обвинувачень та достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи та права, такі як право на зібрання, право на свободу висловлювань та свободу медіа, опинились під тиском. 

Читайте також:

США розкритикували Януковича за повернення до часів Кучми

Європа знову закликала Януковича до чесності

ПАРЄ підтримала резолюцію щодо демократії в Україні

МЗС: Україна не просто врахує, але й виконає рекомендації ПАРЄ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: