Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Венеціанська комісія розглядатиме закон про українську мову

Проаналізувати закон комісію запросив глава моніторингового комітету ПАРЄ.

Європейська комісія з питань конституціного права, відома як Венеціанська, проаналізує закон про функціонування української мови як державної.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Британський консерватор Роджер Гейл, який очолює моніторинговий комітет ПАРЄ звернувся до Венеціанської комісії з проханням проаналізувати закон.

Листом, датованим 22 травня, глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи запросив думку Венеціанської комісії щодо закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - йдеться у повідомлення.

Комісія оцінить закон до кінця 2019 року.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Після цього, Росія звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із ухваленням Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Відео У залі Радбезу ООН палко подискутували щодо закону про українську мову

Росія не змогла провести на Радбезі ООН свій порядок денний, адже члени Радбезу відмовились в день інавгурації президента Володимира Зеленського розглядати мовне питання. Утім різкими думками щодо цього в залі дипломати все ж обмінялися. Чи поставили Росію на місце в цьому питанні остаточно – далі в сюжеті.    

У залі Радбезу ООН палко подискутували щодо закону про українську мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції