Венеціанська комісія висловиться з приводу "мовного питання"в Україні

Венеціанська комісія розглядає закон про мову в Україні. У країні очікують на "жорстку негативну оцінку".

Венеціанська комісія вже на найближчій сесії 25 березня може дати висновок з приводу закону про мови авторства Петра Симоненка, Сергія Гриневецького та Сергія Єфремова. Про це в коментарі "Главкому" заявила член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук.

"Проект закону про мови знаходиться на розгляді Венеціанської комісії. Текст документа вже перекладено англійською мовою і розісланий членам комісії. Швидше за все, проект рекомендацій буде підготовлений до найближчої сесії, яка відбудеться 25-26 березня", - повідомила пані Ставнійчук.

На питання, до якого рішення на даний момент схиляються експерти комісії, Марина Іванівна натякнула, що вердикт Венеціанської комісії буде схожий з "жорсткою негативною оцінкою", яку документу дали в ОБСЄ.

"До моменту прийняття рекомендації я не можу говорити, яка характеристика буде дана того чи іншого документа. Але ми ж бачили висновок іншого органу Ради Європи та його посадових осіб. Відповідний настрій є. Комісія буде дивитися на ситуацію з юридичної точки зору і того, що свідчать міжнародні акти у цій сфері. Також не виключаю, що незабаром експерти Венеціанської комісії можуть приїхати в Україну і вивчити ситуацію на місці ", - заявила Ставнійчук.

Нагадаємо, закон про мови на розгляд Венеціанської комісії направив спікер Верховної ради Володимир Литвин.

Читайте також:

Європа забракувала резонансний законопроект про мови

ПР: російська мова мусить стати другою державною до кінця терміну Януковича

Фаріон: закон про мови – право на деградацію, дегенерацію і яничарство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: