Венедіктова хоче змінити структуру ДБР і збільшити кількість слідчих у справі Майдану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також очільниця ДБР прокоментувала закиди у порушенні процедури проведення конкурсу на посади її заступників.

Тимчасова виконувачка обов’язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова найближчим часом планує подати на розгляд президенту нову структуру ДБР, у якій буде створено окреме управління у справах Майдану.

Про це вона заявила у своїй промові, викладеній на YouTube-каналі Державного бюро розслідувань.

"Суспільство очікує від ДБР ефективних результатів у розслідуванні злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, - справ Майдану. У Бюро у складі управління організації досудового розслідування створений та вже працює окремий слідчий підрозділ, котрий займається розслідуванням справ Майдану, його штатна чисельність становить на сьогодні 25 слідчих. У найближчий час на розгляд президента України буде подано нову структуру Бюро, в якій передбачено створення окремого управління у справах Майдану та збільшення кількості слідчих, котрі розслідуватимуть ці провадження", - наголосила вона. 

За словами Венедіктової, "днями" будуть опрацьовані документи та вирішено питання переходу слідчих із ГПУ до ДБР.

"Ми робимо все від нас можливе, аби процес розслідування цих проваджень не зупинявся ні на день. Варто зазначити, що серед 54 осіб співробітників органів прокуратури, які виявили бажання перевестись до ДБР, лише п’ятеро були старшими групи слідчих або прокурорів в категорії даних кримінальних проваджень. Всі інші лише перебували у цих групах в різні періоду часу та допомагали старшим слідчим у проведення розслідувань", - додала вона.

Окремо Венедіктова уточнила, що до ДБР вже надійшло 34 постанови про визначення підслідності у справах Майдану – ці провадження містять у собі 2 тис. 897 епізодів злочинної діяльності, зокрема, щодо масових вбивств 18-20 лютого 2014 року, правоохоронців, прокурорів та суддів, які ухвалювали незаконні рішення.

Водночас очільниця ДБР прокоментувала заяви щодо порушення проведення конкурсу на посади її заступників

"27 грудня набрав чинності закон України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення діяльності ДБР. Законодавець визначив ДБР державним правоохоронним органом, раніше ДБР мав статус центрального органу виконавчої влади та підпорядковувався Кабміну. На виконання цього закону та виходячи з потреб суспільства щодо рішучих дій правоохоронних органів, це перетворення повинно відбутися максимально швидко та якісно, з одночасним забезпеченням безперервності та ефективності наявних досудових розслідувань. Мною на виконання вимог статей 10 та 14 новоухваленого закону видано низку наказів щодо організації та пришвидшення конкурсних процедур. Оголошення про проведення конкурсу розміщено на сайті Бюро", - сказала вона.

Також Венедіктова розповіла, що її мета - сформувати професійну та сильну команду в найкоротші терміни. 

Нагадаємо, у грудні президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань та звільнення керівництва органу, зокрема і директора Романа Труби. Після цього на посаду було призначено "слугу народу" Ірину Венедіктову.

Залиште свій коментар

Вибір редакції