Венедіктова змінила керівника групи прокурорів у справі Роттердам+: він тричі закривав провадження

Венедіктова змінила керівника групи прокурорів у справі Роттердам+: він тричі закривав провадження

Офіс генерального прокурора

Очільниця ОГП наголосила на важливості справи Роттердам+

Генпрокурорка Ірина Венедіктова 5 травня замінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який тричі закривав це провадження.

Про це вона написала 5 травня на своїй сторінці у Facebook.

Венедіктова нагадала, що справу тричі закривав прокурор САП і три рази його рішення були скасовані: один раз ВАКС виніс ухвалу про скасування і ще два рази відповідні постанови скасував в.о. керівника САП Максим Грищук.

“Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття - це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає. Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Р+", - написала генпрокурорка.

За її словами, тричі детективи НАБУ і сторона, яка отримала статус потерпілої в справі, зверталися до ВАКС з тим, щоб суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак зрештою суд відмовив у відведенні прокурора.

“Виключно з кримінально-процесуальної точки зору - ситуація складна. Я не повинна і не стану ігнорувати статус цієї справи і ступінь її чутливості для громадянського суспільства”, - пояснила генпрокурорка своє рішення.

Нагадаємо, що формула "Роттердам+" запрацювала в Україні від травня 2016 року. Її запровадила Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг як схему розрахунку вартості вугілля для ТЕС. Багато експертів і політиків назвали схему "Роттердам+" корупційною.

8 серпня 2019 року детективи НАБУ у межах справи "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку.

Раніше Ірина Венедіктова відповіла, чи буде кримінальне провадження щодо Віктора Медведчука.

 

Венедіктова прокоментувала дії прокурора САП, який тричі закривав справу "Роттердам+"

Венедіктова прокоментувала дії прокурора САП, який тричі закривав справу "Роттердам+"