Венеціанська комісія невдоволена законом про вибори президента

Висновки Венеціанської комісії були зроблені спільно з парламентською комісією ОБСЄ і в більшій мірі співзвучні з пунктами вето президента.

Венеціанська комісія висловила серйозні занепокоєння більшістю норм та пунктів закону про вибори президента.

Про це повідомила заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук, яка зараз перебуває на засіданні Європейської комісії "За демократію через право", передає прес-служба секретаріату.

"Також Венеціанська комісія звернула увагу на важливі аспекти щодо врегулювання президентського виборчого законодавства у відповідності до демократичних норм", - зауважила Ставнійчук.

Вона додала, що комісія схиляється до позиції, що окремі положення закону про вибори президента мають бути переглянуті.

"Комісія відзначає той факт, що при перегляді закону про вибори президента мають бути враховані і попередні зауваження Європейської комісії "За демократію через право" щодо додержання виборчих норм виборчого законодавства", - наголосила Ставнійчук.

Вона зауважила, що висновки Венеціанської комісії були зроблені спільно з парламентською комісією ОБСЄ і в більшій мірі співзвучні з пунктами вето президента на закон про вибори глави держави.

"Венеціанська комісія і парламентська комісія ОБСЄ готові надати допомогу Україні в зусиллях щодо приведення виборчого законодавства до демократичних норм та зобов’язань, які Україна має перед ОБСЄ та Радою Європи", - підкреслила Ставнійчук.

Нагадаємо, ветований Ющенком закон про вибори президента парламент прийняв у липні 316 голосами. Зміни торкнулися термінів проведення виборчої кампанії - вона скоротилася з 120 до 90 днів (тим самим народні депутати перенесли старт виборів з 19 вересня на 19 жовтня).

Крім того, Верховна рада істотно підвищила заставу для кандидатів у президенти: з 500 тисяч до 2,5 мільйонів гривень. Окрім скорочення терміну виборчої кампанії і збільшення суми застави для кандидатів у президенти, законопроект пропонував ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на пост президента, а також низку інших змін.

Пізніше Рада подолала вето президента.

Читайте також:

Ющенко відмовився обирати президента за новими правилами

Рада подолала вето Ющенка на закон про вибори президента

Секретаріат президента прогнозує зрив виборів через БЮТ і регіоналів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: