Венеціанська комісія розкритикувала Конституцію Ющенка

За словами депутата-"регіонала" Сергія Головатого, який представляє Україну в ПАРЄ, Європа вважає неприйнятними більшість пунктів нової Конституції в редакції президента.

Член Постійної делегації Верховної ради в ПАРЄ, депутат від Партії регіонів Сергій Головатий заявив, що 89 пунктів проекту Конституції від президента Віктора Ющенка є неприйнятними з точки зору Венеціанської комісії.

"Сам документ містить близько 137 параграфів експертизи. На загал ці 137 параграфів дають нам в підсумку, що тільки 24 пункти говорять про позитивні елементи в цьому проекті. Всі інші 89 говорять про ті речі, які є неприйнятними з точки зору Венеціанської комісії", - зазначив він в інтерв'ю радіо "Ера".

Найголовніше, за словами Головатого, що цей проект "не розв'язує тих гострих болючих проблем дуалізму виконавчої влади, політичного протистояння між президентом, Кабміном і парламентом, яке є сьогодні в Україні".

Він зауважив, що згідно з висновком Венеціанської комісії, "цей проект не досягає мети покласти край постійним інституційним конфліктам між головними органами влади України".

"Цей проект містить в собі напівпрезидентську систему правління з дублюванням виконавчої влади, що є джерелом постійних потенційних конфліктів між президентом і Кабміном", - підкреслив Головатий.

Нагадаємо, на День незалежності Віктор Ющенко заявив, що підпише указ про всенародне обговорення його змін до Конституції.

На це Головатий зазначив: "Венеціанська комісія стверджує, що референдум може мати місце лише тоді, коли Верховна рада схвалить новий проект двома третинами … Тут чітко в статті 156 сказано, що референдум може бути оголошений президентом лише за умови схвалення змін до розділів 1,3 і 13 двома третинами конституційного складу парламенту. Якщо ця вимога не виконана, в президента немає права оголошувати референдум".

Проект нової Конституції Ющенко передав до парламенту 31 березня. Він вимагав його розглянути як невідкладний.

Проте практично одразу провідні парламентські фракції розкритикували проект нової Конституції президента. Тоді Ющенко подав закон на схвалення Венеціанської комісії.

У червні Секретаріат президента і Міністерство юстиції повідомили, що Венеціанська комісія схвалила цей варіант змін до Конституції.

Читайте також:

Ющенко готовий оголосити референдум по Конституції

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

У Конституції Ющенка знайшли купу граматичних помилок

Європа схвалила Конституцію Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: